Воїнів зігріє турбота парафіян

 

Більше 600 пасок, сотні яєць, десятки кілограмів ковбас, шинок, вудженок, сухарів, медівників, печива, свіжих огірків, яблук, хрону, тушкованки, консервації, інших смаколиків, освяченої верби та вітальних листівок з Великоднем відвезли українським воїнам на Схід збаразькі волонтери напередодні Вербної неділі.
Менше ніж за місяць ініціатива групи небайдужих збаражан, які кинули клич серед краян зібрати воїнам гостинці до Великодня, так масштабно реалізувалася у вигляді під зав’язку забитого смаколиками волонтерського мікроавтобуса.
Нагадаємо, що парафіяни збаразьких греко-католицьких церков – церкви Христового Воскресіння та церкви Святого Юрія – звернулися до священиків на своїх парафіях, аби вони оголосили у церквах про формування великодніх посилок для бійців АТО. З благословення панотців Олексія Боднарчука, Омеляна Колодчака, Андрія Парастюка, ініціативу збаражан підхопили і підтримали багато жителів Збаража, НижчихЛуб’янок, Максимівки, вчителі, учні, техпрацівники першої та другої збаразьких одинадцятирічок, школи-інтернату, працівники садочків «Калинонька», «Сонечко», приватні підприємці, фермери.
У четвер, 6 квітня, у першій, другій збаразьких школах, у школі-інтернаті та у церкві Святого Юрія священики звершили молитву, поблагословили та освятили паски, лозу і великодні частування для воїнів.

За словами члена ініціативної групи, громадської активістки, вчительки ЗОШ № 2 Марії Багрій, лише за зібрані у церквах гроші вони закупили на 9 тисяч гривень м’ясних виробів для великоднього столу захисникам на Сході. –Окрема подяка жінкам, які організовували сусідів на вулицях, пекли сухарі, кекси, медівники, робили традиційний до Великодня хрін з бурячком та інші прянощі, готували крашанки, привозили закрутки. Це передусім п. Ганна Трипалюк, п. Зеновія Сарабун, п.Марія Бучинська, – перераховує найактивніших Марія Багрій.

За словами ще однієї ініціаторки акції «Воїнам АТО до Великодня» пані Володимири, цією акцією вони хотіли принести хлопцям пасхальну радість, підтримати воїнів духовно, щоб вони знали, що за них постійно моляться, цінують той вклад, який вони роблять на фронті, щоденно жертвуючи своїм здоров’ям та навіть життям. –Традиційно Великдень ми святкуємо у родині, тому хотіли розділити цей святковий стіл із воїнами, які, на жаль, не можуть бути разом із своїми рідними, бо змушені захищати нас на війні, – розповідає пані Володимира. – Не варто виділяти, хто найкращий, хто більше долучився, а хто менше. Хочу подякувати усім збаражанам, мешканцям довколишніх сіл, які відгукнулися на наш заклик з формування великодніх посилок воїнам АТО. Ніхто із тих людей, організацій, до яких ми зверталися за допомогою, нам не відмовив, земляки від щирого серця допомагали, хто продуктами, хто грошима, хто своєю працею. Я особисто знаю родину, яка напекла 12 ящиків печива. І робили все настільки безкорисливо, що навіть не хотіли називати себе, кажучи, що допомагають не заради реклами чи власної прослави, а хочуть лише, щоб їхня допомога дійшла до адресатів і була їм корисною. Вдячні священикам, які у церквах оголосили про те, що ми збираємо воїнам частування до Великодня, за їхнє благословення та молитовну підтримку. І хоча ініціаторами цієї акції були парафіяни греко-католицьких храмів, нам дуже приємно, що завдяки розголосу по церквах та інформації в газеті долучилися до неї своїми пожертвами і парафіяни інших конфесій. Велика подяка директорам шкіл, вчителям та школярам, які підтримали нашу ініціативу і заохотили дітей до благодійної справи. Надзвичайно активну та велику допомогу із випікання пасок та інших смаколиків отримали від сестриць з села Нищі Луб’янки, які з благословення отця Михайла  напекли чи не найбільше домашніх пасок (100штук), багато сухарів та іншого солодкого печива, – каже пані Володимира. Збаразькі та луб’янецькі школярі написали воїнам вітальні листівки з Великоднем, з малюнками та вітаннями учні передали захисникам і святково прикрашені вербні галузки. Переконана жінка і в перемозі українських військових. – Перемога за тими, що стоять у правді, так само, як воскрес Христос, воскресне і наша держава. Як і сотні років тому, триває боротьба за незалежність України, і це наша лепта за кращу долю, яку хлопці зі зброєю в руках нині здобувають на Сході, боронячи нас усіх від московського загарбника, – стверджує активістка.

За словами Марії Багрій, до формування великодніх посилок воїнам долучилися і підприємці Ярослава Адамович, Галина Фоміна, фермер Богдан Грегоращук, які теж передали хлопцям свою смачну продукцію – ковбаси, свіжі огірки, яблука. Більше півтисячі пасок передав приватний підприємець Михайло Хомишак із ГО «Максимівська ініціатива». – Багато людей долучилися коштами, які пішли на заправку автомобіля, закупку кави, чаю та інших замовлень воїнів на суму 3725грн. Велику організаційну роботу провела п. Володимира, яка зуміла долучити багатьох збаражан до волонтерської діяльності.

– Наша парафія невеличка, 150 родин належать до неї, – розповідає ще одна ініціаторка акції «Воїнам АТО до Великодня» Марія Бучинська. Жінка очолює спільноту «Матері в молитві» на парафії Святого Юрія у Збаражі. – Шість років, як ми збудували церкву, встановили фігурку Матері Божої, облаштували Хресну дорогу, плануємо розписувати церкву. Загалом справ вистачає, але ми не можемо залишитися осторонь, коли третій рік триває російсько-українська війна, молоді хлопці гинуть за Україну, тому вирішили хоча б якось підтримати їх, щоб вони не відчували себе самотніми, особливо на таке велике свято, як Пасха. Отець Андрій звернувся до людей і спільно нам вдалося назбирати 5 тисяч гривень на формування великодніх посилок воїнам. Крім того, люди зносили хто що мав, – домашні курячі яйця, закрутки, мед, сало, випічку. Хочемо, щоб воїни в АТО відчули радість Великоднього торжества. Передали парафіяни церкви Святого Юрія захисникам і образочки з молитвами, Псалом 90, який дуже помічний у складних ситуаціях у житті. – Віримо, що ці обереги захистять їх від ворожих куль, холоду та голоду, а ми тут, на парафії, не перестаємо за них молитися. На жаль, не великодні церковні дзвони, а ворожа канонада кликатиме їх до великоднього столу, але ми віримо, що те тепло і любов, що ми передаємо з цими частуваннями, зможуть зігріти їхні серця, а ми, коли ділитимемося крашанками з родиною за святковими столами тут, на мирній Україні, згадаємо хлопців на фронті, і нам буде радісно, що там, на війні, в окопах хтось споживає разом з нами наші гостинці, тим самим розділить з нами святкування, – переконана Марія Бучинська.
Того ж дня збаразькі волонтери з громадських організацій учасників та волонтерів АТО «Побратими Тернопілля» та «Сила України» повезли частування українським воїнам на Схід. За словами волонтера Ярослава Ратушного, гостинцями від збаражан пригощатимуться воїни-земляки із 44 бригади, батальйону «Збруч», які дислокуються поблизу Старобєльська.

 

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *