Рідній школі – зелену алею

«Алея випускників» – десять туй, дві декоративні верби, калина та ялівець козацький відтепер ростуть на подвір’ї першої Збаразької школи – такий оригінальний подарунок рідній альма-матері на згадку про себе презентували цьогорічні одинадцятикласники.
У вівторок, 11 квітня, 34 учні 11-А та 11-Б класів першої школи разом із своїми класними керівниками Ольгою Москалюк та Надією Рожковою висадили молоденькі саджанці довкола рідної школи. Не цуралися фізичної роботи й активно працювали городниками заступник директора з виховної роботи Жанна Дем’янюк та директор Оксана Богатюк. Ці дерева школярі садили і для свого класного керівника Галини Шумайко, яка виховувала і навчала їх впродовж багатьох років, допоки не виїхала з сім’єю до далекої Америки. Діти тепло згадують свою улюблену вчительку біології, якій, напевно, таки вдалося навчити їх любити і шанувати природу й усе живе.
За словами матері двох випускниць Соломії та Софії Невідомих пані Лілі, школярі довго думали, що б таке подарувати вчителям та школі, тому звернулися до батьків за порадою. – Подарунок школі від випускників став вже традиційним атрибутом щорічного останнього дзвоника. Діти думали, що б зробити, аби подякувати та залишити рідній школі та вчителям якнайкращу згадку про себе не на рік, а на десятки років. Не пам’ятаю, кому першому спала на думку ідея започаткувати «алею випускників», але вона надзвичайно сподобалася і нам, батькам, і дітям. Адже що може бути кращим,символічнішим, ніж висаджені дерева, як свідчення спадкоємності поколінь школярів, які коли-небудь навчалися, навчаються чи будуть навчатися у першій школі, – каже мама Соломії та Софії Невідомих.
Саджанці для алеї батьки одинадцятикласників купували у місцевого ландшафтного дизайнера Оксани Федчишин, яка, як з’ясувалося, теж колишня випускниця першої школи. – Дізнавшись, з якою метою ми хочемо придбати дерева, вона і від себе особисто презентувала рідній школі дві декоративні верби, калину та ялівець козацький. Як співається в пісні, «без верби і калини нема України», – розповіла пані Ліля.
Цей дарунок пані Оксани спонукав школярів, висаджуючи алею з туями, передбачити місце і для цих споконвічних символів українства. Відтепер, крім алеї випускників 2017 року, в школі є і «зелений куточок українця».

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *