• DSC_0267
  • DSC_0276
  • DSC_0270
  • DSC_0269
  • DSC_0292

Випускники Збаразького коледжу будуть навчатися у Польщі

Конкурс професійної майстерності зі спеціальності «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» відбувся 25 квітня у ДНЗ «Тернопільський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою».
Як розповів старший майстер коледжу Олег Петльовий, конкурс відбувався у два етапи: перший – теоретичний, у якому учні та курсанти показали знання з будови сільськогосподарської техніки, правил дорожнього руху, охорони праці; другий – практичний, у якому кожен із двадцяти учасників самостійно, під наглядом майстрів виробничого навчання та членів комісії, демонстрував свої уміння водити трактор. І не тільки це, як виявилось. Оскільки участь у конкурсі брали учні першого, другого і третього курсів, то і завдання у кожної групи були різного ступеня складності. Першокурсники заїжджали та виїжджали трактором із напівпричепом, другокурсники складали орний агрегат, під’єднуючи трактор до плуга, третьокурсники мусили впоратися з водінням трактора з двоосним причепом, попередньо під’єднавши звукову, світлову сигналізацію та гідравліку. Варто було бачити, як важкі трактори, за кермом яких сиділи зовсім юні хлопці, виписували майже балетні піруети на полігоні, майстерно об’їжджаючи перешкоди.
– Третьокурсники вже можуть працювати з будь-якими агрегатами сільськогосподарської техніки, – запевнив Олег Петльовий. – І вони це реально роблять, проходячи виробничу практику в агропідприємствах району та області. Варто зазначити, що 60% наших випускників працевлаштовуються за місцем практики, третина вступає до вишів.
– Причому не тільки до українських, – додає директор коледжу Василь Процик. – Зовсім недавно завдяки особистим контактам наших працівників вдалося налагодити співпрацю з Вищою рільничою школою в польському місті Ополє. Вже з липня наші випускники зможуть там навчатися. Характерно, що студенти будуть одночасно вчитися і працювати, то ж самі оплачуватимуть своє навчання із зароблених коштів. До речі, платитимуть їм від восьми до тринадцяти злотих на годину. Польська сторона зобов’язується надати студентам безкоштовне житло та оплатити вартість тримісячних мовних курсів. Адміністрація коледжу покладає великі надії на успішну реалізацію цього проекту, адже польські виші надають студентам не тільки навички професійної майстерності, але й основи менеджменту, тобто зразу навчають, як вигідно продати свій товар чи послугу. Окрім цього, студенти мають змогу освоїти сучасну сільськогосподарську техніку, а дипломи європейського зразка дозволять їм не тільки працювати висококваліфікованим спеціалістом, але й вдало розпочати власний бізнес.

Оксана МОРГУН

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *