• DSC_0173
  • DSC_0189
  • DSC_0229
  • DSC_0223
  • DSC_0233

Збаразький оркестр народних інструментів міг би стати окрасою філармонії

Минулої п’ятниці, в актовому залі Збаразької музичної школи відбувся ювілейний концерт народного аматорського оркестру народних інструментів Збаразького РБК, якому цьогоріч виповнилося п’ятдесят років.
З нагоди такого поважного ювілею збаразькі музиканти підготували цікаву різножанрову програму із музичних творів вітчизняних, закордонних композиторів, а також балади, пісні, музику до кінофільмів, аранжування, обробки повстанських, народних пісень. Прозвучали також музичні твори, пісні авторства збаразьких поетів та композиторів.
Святкування п’ятдесятиріччя оркестру співпало із сімдесятиріччям його теперішнього керівника, директора музичної школи Віталія Добровольського, тому левову частину вітань та подарунків гості й слухачі концерту адресували йому. І хоча зал був лише наполовину заповненим, ті, хто таки прийшов вшанувати музикантів, не пошкодував, бо отримав ні з чим незрівнянне естетичне задоволення від неперевершеної музики та її віртуозного виконання. Погодьтесь, не так часто в нашому штучному, комп’ютеризованому світі, де електронна музика лунає з кожного закутка, де навіть на весіллях синтезатор замінив усі інструменти і музикантів, можна почути справжній оркестр, тим більше народних інструментів.
З подвійним ювілеєм оркестрантів вітали їхні колеги з Тернополя та Збаража. Було багато квітів, теплих слів, спогадів, віншувань та різноманітних грамот і подяк, якими ювілярів щедро засипали керівники міста, району, області. Вітали й вручали грамоти міський голова Роман Полікровський, перший заступник голови РДА Юрій Головатюк, заступник голови районної ради Юлія Чванкіна, завідувач сектору культури райдержадміністрації Олег Гафткович.

Не приховував задоволення та не шкодував епітетів для збаразьких колег викладач Тернопільського вищого музичного училища імені Соломії Крушельницької, керівник оркестру народних інструментів Михайло Дмитришин. Він пригадав, як саме із Збаразької музичної школи розпочав свій шлях у світ музики, згадав своїх викладачів, однокурсників та учнів, які нині грають в оркестрі. На переконання пана Михайла, збаразький оркестр народних інструментів – один із найкращих не лише в області, а й в Україні.

Такої ж думки і завідувач навчально-методичного кабінету Тернопільського обласного методичного центру народної творчості Зіновій Гірняк. Він вважає, що збаражани могли б стати окрасою будь-якої філармонії чи музично-драматичного театру, бо надзвичайно талановиті й професійні музиканти зібралися разом в оркестр. – Вражає й репертуар оркестру. Музиканти чудово виконують як прості твори, аранжування, акомпанують солістам, це свідчить про високу професійну майстерність колективу. Завдяки вам люди стають добрішими і кращими, бо ви робите велику справу – виховуєте патріотизм та плекаєте естетичну складову людської особистості, без якої людина не може бути повноцінною та гармонійно розвиненою, – переконаний музикант. В дарунок ювілярам пан Зіновій презентував підставку для нот – пюпітр. Поетично-гумористичним привітанням віншували ювілярів і особисто Віталія Добровольського його творчий напарник, співавтор пісень поет Володимир Кравчук, директор РБК Василь Жук та директор Збаразької ЦБС Оксана Бойко. Крім музичних композицій, у виконанні оркестру народних інструментів пролунали і пісні у виконанні солістів РБК Сергія Рогівського, Руслана Лещишина, чоловічого ансамблю з Вищих Луб’янок, Оксани Дашевської, Ніни Оліх, Віталія Добровольського.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *