До початку туристичного сезону – нові виставки

Спеціально до відкриття туристичного сезону-2017 у замковій вежі відкрили новий виставковий зал з експозицією «Вишиті рушники Волині та Галичини». Як розповіла зберігач фондів НЗ «Замки Тернопілля» Наталя Скоропляс, рушник – своєрідний етнічний оберіг українців, у візерунках якого був зашифрований код українства, адже кожен символ мав особливе значення. У фондах заповідника – понад тисяча вишитих рушників. Найдавніший з тих, які експонуються на виставці, вишили сто років тому.
Вчений-секретар НЗ «Замки Тернопілля» Надія Макарчук додає, що для рушників Галичини характерні геометричний орнамент, вишивка хрестиком, натомість у волинських переважали рослинні орнаменти, в основному квіти, а також використовувались мережки ручної роботи. Науковці заповідника розповіли, що планують доповнити експозицію цієї виставкової зали жіночим вишитим одягом, чоловічими вишитими краватками. Адже туристи дуже цікавляться українською вишивкою загалом.
За словами працівників НЗ «Замки Тернопілля», ще одна новація, яка привабить відвідувачів, – виставка «Паперові гроші світу» у залі нумізматики. На ній зібрано паперові купюри 60 країн. Всього ж у колекції нумізматики нараховується понад 6 тисяч експонатів. Для поціновувачів живопису – ювілейна виставка народного художника України Богдана Ткачика – мистецький проект «Дорога з дитинства – дорога до себе», присвячений 25-річчю Незалежності України та 65-річчю митця. Картини різножанрові – на біблійну, козацьку тематику, пейзажі. Та об’єднує їх усі особливе філософське світобачення художника. Тож їх споглядання вимагає зосередженості. Мистецтвознавці відзначають, що картини Богдана Ткачика високодуховні, вони завдяки потужній енергетиці автора будять у глядачів шляхетні почуття. Зрештою, у цьому можна пересвідчитись, занурившись у творчий світ митця.

Оксана МОРГУН

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *