«Дикі вепри» вдруге стали переможцями «сокільського» квесту «Скарби героїв»

У той час коли дошкільнята спустошували гаманці батьків на недешевих атракціонах, а самі дорослі курсували між сценою, де виступали артисти, і торговими наметами, аби поласувати чимось смачненьким, молодь шпацерувала парком в очікуванні на виступи кавер-гуртів, найсвідоміші та найактивніші юнаки та юнки шукали «Скарби героїв».
Вже другий рік поспіль креативний задум депутата обласної ради, учасника АТО, «сокільця» Богдана Бутковського збирає старшокласників на змагання у старовинний Збараж. Цьогоріч під мурами Збаразького замку гра зібрала понад сто старшокласників з усієї області – Тернополя, Кременця, Вишнівця, Ланівців. Поділені на 12 команд по вісім учасників у кожній демонстрували свою фізичну підготовку, інтелект та моральні якості під час захоплюючих змагань та конкурсів, які для учасників придумали та підготували їхні наставники із «Соколу» і не тільки. Збаразька команда складалася із школярів першої та другої міських одинадцятирічок. Забігаючи наперед, скажу, що саме господарі змагань, команда «Дикі вепри» і цього року стала переможцем «Скарбів героїв». Призери змагань, команди, які посіли призові місця, отримали подарунки від народного депутата, «свободівця» Михайла Головка – туристичні ножі, бейсболки, «арафатки», горнятка та брелки – усі призи з патріотичною символікою.

Локації змагань, які проходили на території Збаразького замку, неабияк надихали школярів. Змагалися юнаки та юнки на дракарі, боролися м’якими палицями на колоді, перетягували канат, «човен князя Олега», стріляли із лука, арбалета, грали у страйкбол і пейнтбол, демонстрували знання з історії під час історичного конкурсу, під час показових виступів військових реконструкторів переймали прийоми боротьби русичів, навчались володіти мечем та козацькою шаблею. Між конкурсами учасники квесту могли підкріпити і тіло, і душу смачною гречаною кашею із м’ясом, приготованою тут же у чавунному казанку на вогні, поспівати пісень, каверів українською, англійською мовами, та зіграти у гру «Криївка»(так креативно юні націоналісти адаптували під український колорит популярну серед молоді гру «Мафія»). Варто похвалити збаразьких сокільців, які цьогоріч самі були в ролі організаторів змагань, хоча ще минулого року були учнями.

Навчав школярів майстерності володіння козацькою шаблею вчитель образотворчого мистецтва та художньої культури зі Зборова, до речі, ще й талановитий письменник-фантаст, гуморист, який пише для дітей також у стилі фентезі – Роман Росіцький. Пан Роман у Збаражі не вперше, він наш земляк із Малого Кунинця. Він теж самоучка, завдяки фільмам та Ютубу опановував мистецтво володіння козацькою шаблею. – У 2010 році наша Зборівська команда перемогла в обласному турі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), і як переможці від Тернопілля ми поїхали до Києва, де були вражені майстерністю, з якою учасники з інших областей України володіють козацькою шаблею, яка чомусь на західних теренах не так популярна, як лицарський меч. Захотілося навчитися добре битися козацькою шаблею, відродити наше українське бойове мистецтво, почав опановувати цю науку з Інтернету. До «Сокола» запросив Богдан Бутковський, з яким познайомився, коли «сокільці» приїжджали у Зборів на вишкіл, тепер передаю знання «соколятам», які охоче їх переймають. Люди повинні усвідомити, що не можна жити так, як раніше, в той час, коли йде війна, коли хтось вмирає, боронячи свій край, це неправильно. Ми повинні вміти себе захистити, – вважає Роман Росіцький. Перебуванням у Збаражі задоволений, схвально відгукується і про гру, стверджуючи, що сучасні діти, як ніколи потребують колективної дії, щоби проявити себе та збагатитися фізично і духовно.
«Сокілкець» Андрій зі Збаража – консультант з історичної реконструкції. Професійно займається стилізацією військово-історичної реконструкції епохи Середньовіччя, Київської Русі, Галицько-Волинського князівства. Цікавить Андрія саме ця тема, бо це історія рідного краю. Під час таких змагань вчить хлопців, як правильно володіти мечем, обладунками. Реконструктор переконує, що для нього головне не спортивно-тренувальна складова гри, а насамперед історично-пізнавальна, що і намагається донести старшокласникам. «Скарби героїв» – квест-гра для учнів 8-11 класів, які можуть і не бути членами «Соколу», але є патріотами.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *