Для Збаразької музичної школи рік видався врожайним на таланти

Для учнів загальноосвітніх шкіл вже відлунав останній дзвоник і для більшості шкільної братії нарешті розпочалися найдовші і найдовгоочікуваніші літні канікули. Для цьогорічних одинадцятикласників –спекотна пора, і про відпочинок думати ще не час, попереду ЗНО і вступна кампанія.
В той час, як випускники шкіл лише починають звикати до свого нового статусу, адже, допоки не складуть тести і не відгуляють випускного вони нехай вже не повноцінні, але все ж таки школярі, хто вже може відпочити на повну силу і насолодитися канікулами, так це випускники музичних шкіл, зокрема і 26 юних збаразьких музикантів, які у вівторок, 30 травня, отримали свій перший документ – свідоцтво про завершення навчання у музичній школі, семеро з них із відзнакою.
Урочистості з нагоди 67-го випуску Збаразької музичної школи відбувалися при цілковитому аншлагу, у переповненому глядачами актовому залі музичної школи. Як завжди, було багато батьків, родичів, вчителів, святково вбраних випускників з оберемками квітів та першачків, для яких знайомство з її величністю музикою, недоспані ночі, щоденна наполеглива праця з опанування вподобаним музичним інструментом ще попереду. Сьогодні ж свято у випускників, для яких 6-8 років навчання у музичній школі вже позаду, а попереду – нове, доросле життя, нові досягнення і мрії.
Як і минулі роки, нинішній рік був теж вдалим для Збаразької музичної школи. Її вихованці успішно виступили на міжнародних, всеукраїнських та обласних творчих змаганнях з фаху та обласній олімпіаді з музично-теоретичних дисциплін.
Найуспішнішим цей рік став для учня 6-го класу, цьогорічного випускника, акордеоніста Назарія Кальби (викладач Андрій Канас), який виборов перше місце серед виконавців на народних інструментах на Всеукраїнському конкурсі «Провесінь» у Кропивницькому, друге місце на міжнародному конкурсі «Вічний рух» у Дрогобичі та став володарем Гран-прі обласного конкурсу «Творчість юних-2017». Гідно проявили себе, свої таланти, виконавську майстерність та знання з музичних дисциплін й інші юні збаразькі музиканти. Так, учень 9-го класу Ілля Лагуза (викладач Зоряна Йордан) зайняв третє місце серед виконавців класу фортепіано на обласному конкурсі «Творчість юних». Учениця 5-го класу Юлія Волошин, яка опановує гру на бандурі у викладача Оксани Ломаги, теж зайняла призове третє місце на даному фестивалі. Не пасли задніх і ті учні музичної школи, які грають на духових інструментах. Зокрема, аж двоє юних збаражан зайняли треті місця на обласних конкурсах – Іван Телев’як (викладач Богдан Бобак) серед виконавців по класу кларнета, а Максим Паламар (викладач Олесь Качечка) – серед виконавців на духових інструментах у конкурсі ім. М.Старовецького.
Не осоромили рідну школу і піаністи – учениця 4-го класу Аліна Бабій (викладач Любов Синиця) виборола друге місце на обласному конкурсі піаністів ім. В. Барвінського.
Учні Збаразької музичної школи не лише вправно грають на музичних інструментах, а й добре підковані з музично-теоретичних дисциплін, з яких стали переможцями на обласній олімпіаді, а саме Юрій Яриш (викладач Ніна Оліх) та Катерина Попельовська( викладач Галина Куліковська).
І хоча поки що не зайняли призових місць, проте успішно заявили про себе на обласному конкурсі творчих колективів два учнівські колективи музичної школи – оркестр народних інструментів(керівник Сергій Нємий) та ансамбль скрипалів (керівник Ірина Шумелда, концертмейстер Валентина Баришовець).
Їм та усім учням і вчителям школи, які своєю наполегливістю, майстерністю та творчим обдаруванням, великими та щоденними маленькими перемогами у навчанні і роботі, самовдосконалюючись і наповняючи гармонією та красою світ довкола себе, пишуть творчу біографію школи, яка ними надзвичайно пишається і любить кожного, хто закоханий у музику, подякував директор музичної школи Віталій Добровольський.
Від імені батьків дякував дирекції школи та вчителям за те, що допомагають розкрити творчий потенціал кожної дитини і виховують культурне та освічене покоління, дідусь талановитого молодого акордеоніста Назарія Кальби. Особливо Андрію Канасу, який, не рахуючись із часом, багато займався з його внуком, і саме завдяки цій співпраці Назар, на переконання дідуся, став непоганим музикантом. Дідусь Назара пригадав, як в 60-ті роки сам навчався у Збаразькій музичній школі, яку з тих пір шанобливо називає альма-матер.
Цьогорічна випускниця, відмінниця Іванна Шмигельська теж дякувала рідній школі, вчителям, батькам за «барвисту стежину музики» і побажала усім присутнім, випускникам, теперішнім і майбутнім учням школи, щоб музика вела їх по життю і наповняла його здоров’ям і красою. Після урочистого вручення музичних атестатів учні школи та випускники презентували для присутніх у залі слухачів невеличкий концерт, під час якого кожен міг насолодитися звучанням живої музики і співу та пересвідчитись, як зросла виконавська майстерність та якими новими барвами засяяло обдарування юних музикантів.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *