Третя Збаразька одинадцятирічка – серед перших у навчанні та громадському житті

Майже дві години тривало святкування останнього дзвоника в третій Збаразькій одинадцятирічці імені Тараса Михальського. Для 15 випускників він пролунав востаннє, на шкільне подвір’я вони заходили врочисто, по одному, під фрагменти з українських пісень, які найкраще характеризували їхню вдачу, та через рукотворну арку з вишитих рушників, які над головами дітей тримали у руках їхні батьки.
Урочиста лінійка відбувалася на подвір’ї школи, під старезними вербами. Особливістю цьогорічного останнього дзвоника у третій школі було те, що усі – учні, вчителі та випускники були одягнені у вишиванки, як класичні, так і сучасні, стилізовані. Під час святкування останнього дзвоника присутні хвилиною мовчання не забули вшанувати усіх загиблих на війні українських героїв, та помолитися за мир та щасливе майбуття школярів та випускників.
Директор школи Олександр Середюк привітав усіх з завершенням ще одного навчального року та настанням канікул, подякував за гарне навчання, за участь у культурному та громадському житті школи найактивнішим та найуспішнішим учням, переможцям та лауреатам різноманітних міжнародних, всеукраїнських, обласних та районних конкурсів, олімпіад, яких серед школярів третьої школи чимало. 20 з них переможці та призери районних олімпіад з базових навчальних дисциплін. Найбільше похвальних грамот і дипломів – аж шість – отримала учениця 8-го класу Анастасія Тартак. Дівчина зайняла перше місце у районній олімпіаді з історії, друге з англійської мови, третє – у районної олімпіади з української мови та літератури. Восьмикласниця отримала диплом третього ступеня на обласній олімпіаді з історії, а на міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика Настя теж виборола призове – друге місце.
Семикласниця Пауліна Сич стала переможцем районної олімпіади з фізики і математики (перше місце), Ангеліна Ігнатів – друге місце на районних олімпіадах з англійської мови та екології.
Вагомі здобутки і у спортсменів – школярі вибороли призові другі місця на районних турнірах з баскетболу та волейболу. Учні третьої одинадцятирічки беруть активну участь і в міжнародних проектах і конкурсах. За участь у міжнародному конкурсі з інформатики «Бобер» учні отримали золоті та срібні сертифікати, 37 школярів – учасники міжнародного конкурсу з математики «Кенгуру», учні школи беруть участь і у міжнародному природничому конкурсі «Колосок». Шкільний хор «Акколада» отримав Гран-прі у районному конкурсі духовної музики «Молитва за Україну». А юні актори школи у районному фестивалі шкільних театральних колективів, присвячених 130-річчю Леся Курбаса, стали призерами зі своїми виставами «Сватання на Гончарівці» та «Наталка-Полтавка по-новому». Шкільна команда «ЗбаражКом» брала участь у проекті «Відкриваємо Україну» і вийшла у півфінал, який 3 червня відбудеться у Чернівцях. Завдяки допомозі міського голови Романа Полікровського, який профінансував поїздку на Буковину, збаражани гідно презентують там свій край. За словами директора школи Олександра Середюка, міська рада завжди допомагає школі. От і нещодавно завдяки цій співпраці школа отримала потужну музичну апаратуру вартістю 35 тисяч гривень. Вже виготовлена проектно-кошторисна документація на ремонт фасаду школи, директор сподівається, що повністю відремонтують фасад вже цього року.
Та, безперечно, головними на святковій лінійці були випускники, які віршами, піснями, танцями дякували кожному вчителю за добру науку та терпіння, за любов та підтримку. Найбільше теплих слів адресували одинадцятикласники двом своїм наставникам – першій вчительці Вірі Іванівні Хмелівській та класному керівнику Світлані Андріївні Катеринюк.
Ніхто не стримував сліз, ні діти, ні вчителі, які теж пригадали історію свого першого знайомства з школярами, про походи в ліс, святкування днів народжень, допомогу сиротам, бійцям АТО, пе–рші вечори танців, концерти, відкриті уроки. – Ще ніби вчора ви були дітьми, а сьогодні переді мною 15 особистостей. Ви такі рідні, гарні, Бог подарував вам розум, красу, ви володієте найбільшим скарбом – молодістю, яка неповторна, тож цінуйте і бережіть її, і як би не склалася ваша доля, завжди залишайтеся людьми, – закликала своїх учнів Світлана Катеринюк.
На згадку про роки навчання, крім побажань щасливої долі, класний керівник Світлана Катеринюк подарувала кожному випускнику сувенір у вигляді сови як символу знань, отриманих у школі. Батьки з короваєм благословляли своїх дітей у доросле життя – довге, щасливе, таємниче і незвідане. Не забувати, що вони українці, і завжди повертатися до рідного дому, батьків і вчителів закликав випускників декан Збаразького деканату, настоятель церкви Петра і Павла отець Андрій Лахман.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *