У Гніздичному філія «Рідний край» для сотні дітей влаштувала неймовірне свято

Завдяки ініціативі та креативності працівників філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» чудову традицію щорічного святкування Міжнародного дня захисту дітей започаткували 2 червня у Гніздичному. Такого свята, яке подарували орендарі для більше сотні дітей, півсотні з яких діти з особливими потребами, їхніх батьків, родичів із Збаразького, Лановецького та Кременецького районів, де на Тернопіллі філія «Рідний край» обробляє землю – ані дорослі, ані діти ще не бачили. За словами сільського голови Віталія Бойка, такого масштабного свята він не пригадує за усі двадцять років свого головування. Пан голова висловив спільне бажання депутатів, виконкому сільської ради та усіх присутніх на святкуванні, аби це свято, з легкої руки орендарів, стало у Гніздичному щорічним.
Філія «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» – потужне агропідприємство, яке орендує 30 тисяч гектарів земель на території Хмельницької і Тернопільської областей. Основні види діяльності підприємства – вирощування зернових, бобових та олійних культур. Ще одним напрямком діяльності товариства є розведення ВРХ і свиней, причому як племінного, так і промислового напрямку. Крім своєї безпосередньої виробничої діяльності, філія «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» значну увагу приділяє соціальним проектам.
Урочистості з нагоди Дня захисту дітей розпочалися невеличким концертом, у якому самі винуватці свята – талановиті й обдаровані діти Ангеліна Шафранська, Вікторія Малич, Олеся Богатюк, Наталя Панасюк, Данилко Цвях та Анастасія Горинь читали вірші, співали пісень про мир, своє дитинство, любов до батьків та України. На імпровізованій сцені, якою слугували футбольні ворота, прикрашені кульками та величезним банером із логотипом філії, яке організували свято для дітлахів, було розміщено виставку із малюнків, які намалювали діти у рамках конкурсу «Малюю свою мрію».
Під час святкування Міжнародного дня захисту дітей організатори підбили результати конкурсу та визначили переможців. Малюнки були настільки різноплановими, тому вирішили нагородити усіх без винятку учасників конкурсу призами та подарунками, які працівники філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» тут же вручили дітям.
Серед типових дитячих мрій про далекі подорожі, моря, розваги, багато робіт були присвячені темі єдиної України та миру. Діти навіть попідписували свої роботи «Ні – війні!», «Хочу миру в Україні!». Були й оригінальні підписи, які візуально підсилювали зображення та інформували про мрії дітей краще, ніж сам малюнок – «Хочу жити на природі», «Хочу нове житло», «Хочу бути шофером».
Усі дорослі і сільський голова – Віталій Бойко, і керівник відділу № 4 філії «Рідний край» Іван Бота, й інші працівники бажали дітям того дня усіляких гараздів – здоров’я, миру, щасливого дитинства, творчості та натхнення, зростати у любові та вдячності до своєї землі та односельців, адже саме вони, діти, наше майбутнє. Саме від їхнього завзяття, мудрості та людяності вже завтра залежатиме майбутнє кожного з нас й України.
Святкування відбувалося на сільському стадіоні. На футбольному полі стояв довжелезний, святково прикрашений стіл із різноманітними частуваннями для дітей. Важливо, що дорослі свідомо підійшли до вибору частувань, тому на столах була не лише смачна, а найважливіше, здорова їжа, багато фруктів, соків, а також печиво та канапки, щоб під час свята та конкурсів дітлахи мали змогу поповнити свої сили та енергію. Спочатку діти соромилися підходити до столу із частуваннями, але завдяки добродушності та щирості працівників філії – Ольги Цвях, Катерини Панасюк та Людмили Баранчук, отця Ігоря, який крім священичого служіння, працює адміністратором у даному підприємстві, дітлахи швидко оговтались та охоче ласували смаколиками.
Для дітей було організовано безліч цікавих, пізнавально-навчальних конкурсів, загадок, руханок, ігор, видовищні фізико-хімічні досліди, велетенські мильні бульбашки у вигляді веселки, гігантських тунелів, та мега-бульбашок, всередині котрих мали змогу побувати усі охочі. Завдяки професійним аніматорам з Тернополя на очах зачарованої дітвори за допомоги природних явищ – вітру дерев’яна жаба квакала, а здавалося б звичайнісінький циліндр з шнуром всередині видавав звуки подібні на грім. З неменшою цікавістю дітвора спостерігала, як з маленьких пігулочок під час нагрівання виростали «вогняні змії», бачили, як «парує» рідкий азот, як від тепла рук можна змусити «закипіти» рідину у диво-колбі, і безліч цікавих дослідів та експериментів, які лише на перший погляд здаються магічними, а насправді в основі цих див – наукова складова і природні явища, які людина взяла собі на озброєння.
Дівчатам-аніматорам, вбраним у костюми популярних серед дітвори мультгероїв з «Щенячого патруля» вдалося так зацікавити дітей, що впродовж кількох годин ті не відходили від них і залюбки, наввипередки брали участь у всіх конкурсах та вікторинах, повторюючи усі рухи та кричалки за аніматорами, наповнюючи усе довкола своїм веселим сміхом та захопленими вигуками.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *