Волонтери Німецького Червоного Хреста традиційно допомагають збаражанам

Група волонтерів Червоного Хреста з німецького міста Гундельфінген нещодавно втретє побувала на Збаражчині в рамках співпраці з районною організацією Товариства Червоного Хреста.
Німецькі червонохрестівці і цього разу мали на меті перевірити, чи кошти та матеріальна допомога, використовуються за призначенням, тобто на конкретні цілі і програми.
Впродовж двох днів семеро волонтерів на чолі з керівником групи Бріггіте Брайзахер, які вже приїздили до нас торік, зустрічалися із керівниками місцевого самоврядування, соціальних служб відвідали кількох одиноких та хворих підопічних ТЧХ.
Благодійники побували у 92-річної збаражанки Ганни Лінько – легендарної зв’язкової УПА «Лілеї», яка витримала тортури, табори, заслання, та не зламалася, не зрадила повстанців і не погодилась співпрацювати із КДБ. Гості, дізнавшись про драматичну історію її життя, були захоплені патріотизмом, мужністюта стійкістю цієї жінки. Пані Ганна зберегла оптимізм, ні на що не нарікає, а найбільше прагне живого спілкування.
Німецькі волонтери відвідали також інваліда І –ої групи Ореста Папуру, який уже 13-й рік паралізований внаслідок перенесених інсультів, додалися інші хвороби. Торік від Червоного Хреста Гундельфінгена йому придбали та передали багатофункціональне ліжко. Але, на жаль, через особливості стану хворого чоловіка нема можливості його використовувати, тому ліжко передадуть у Збаразьку ЦРКЛ. Натомість рідні Ореста Папури були б вдячні за ортопедичний матрас, і німецькі волонтери пообіцяли його придбати.
У збаражанки Віри Козак – букет хвороб, тож більшу половину пенсії жінка змушена витрачати на медикаменти. Жінка поскаржилася, що не в змозі купувати дорогі ліки по 200-300 гривень за упаковку. Гості сфотографували упаковки найдорожчих препаратів, які вживає пенсіонерка і зайшовши до найближчої аптеки, купили їх і передали пані Вірі. Як з’ясувалось ліки вони купили за власні кошти і також за власні кошти приїздять в Україну. Німецькі волонтери серед яких є бізнесмен, вчитель, лікар, вражені тим, що українські пенсіонери змушені виживати на мізерну пенсію у розмірі 50 доларів, обурені таким низьким рівнем соціального захисту літніх людей з боку держави. Вони розповіли, що в Німеччині мінімальна( так звана соціальна пенсія) становить 800 доларів).
Під час спілкування з головою районної ради Світланою Боднар та міським головою Романом Полікровським німецькі благодійники обговорили напрямки активізації співпраці ТЧХ з місцевою владою. Вони зауважили, що дах приміщення у якому знаходиться Збаразька організація Товариства Червоного Хреста потребує ремонту, і запропонували спільно та оперативно вирішити цю проблему, щоб завершити ремонтні роботи до зими.
У зв’язку з тим, що з початку року український парламент припинив дію державної програми підтримки патронажної служби, медсестри ТЧХ опинилися без зарплати. Допомогти збаражанам у цій ситуації зголосився Червоний Хрест Гундельфінгена. Німецькі благодійники профінансували зарплату двом медсестрам до кінця поточного року. Водночас, на переконання німецької сторони цю проблему слід вирішувати на державному рівні, оскільки оплата роботи медсестер не входить в програму діяльності ТЧХ.
Впродовж усього візиту гості з Німеччини наголошували, що волонтерська діяльність у їх державі та західному світі загалом – це життєва потреба вихована з малку, і висловили побажання, щоб і в Україні також формувалися традиції волонтерства, особливо стосовно старих і немічних людей, які не можуть дбати про себе.

Оксана МОРГУН

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *