Весело і цікаво відпочили діти у Королівстві Майнерленд

Радісно і корисно провели вільний літній час школярі при парафії Христового Воскресіння, що у Збаражі. З 26 червня по 1 липня тут працював тижневий табір « Веселі канікули з Богом». Майже 7 десятків дітей віком від 6 до 16-ти років щодня приходили до храму, де з ними з 10 години ранку до 16 дня займалися троє братів-семінаристів із Тернопільської вищої духовної семінарії ім. Йосипа Сліпого та десять молодих місцевих волонтерів, які пройшли навчання у Тернопільській школі християнського аніматора. У розпорядку кожного дня була Служба Божа, яку відправляли священики отець Олексій Боднарчук та отець Омелян Колодчак, тож діти мали можливість щоденно молитись, сповідатись та приймати Святе Причастя. Семінаристи проводили катехизацію з допомогою різних цікавих методів, інсценівок. – Щодня, – каже брат Микола Бобровський, який уже закінчив сьомий курс семінарії, – ми розповідали дітям про котрусь із християнських чеснот. Щоб хлопчики та дівчатка сприймали науку зацікавлено, робимо це з допомогою своєрідних сценок, в яких є головні герої, що потрапляють в певні ситуації. До прикладу, ми розповідали про казкового короля, який обирав із власних синів свого наступника, і обрав того, хто володів необхідними якостями, зокрема, справедливістю. Цьогорічна тема наших таборів має тематику «Королівство Майнерленд» не випадково, адже на лицарській, королівській темі в ігровій формі демонструвати Божі чесноти легко і діти добре це сприймають. Також стараємось показувати ці чесноти у поєднанні з соціальним служінням церкви, яка сьогодні допомагає хворим, потребуючим, переселенцям, яких у наш час з’явилось на теренах України дуже багато. Перебування у таборі дуже позитивно впливає на дітей. Маючи велику практику проведення таких таборів, бачу, що багато хлопчиків після канікул з Богом виявляють бажання ставати священиками, йдуть навчатись у семінарії, багато стають аніматорами, навчаються у школі аніматорів, яка працює при єпархії два рази в місяць.
Окрім брата Миколи, перебували з дітьми брат Володимир Михайлишин та брат Володимир Сорока, яких на час проживання у Збаражі прихистив у своєму домі пан Любомир Пилипчук.
Впродовж дня діти також мали багато веселих різноманітних рухливих ігор, гуртків рукоділля, під керівництвом аніматорів танцювали запальні банси (великі танці), брали участь у спортивних змаганнях, а ще стрибали на новенькому батуті.
– Цей батут, – відзначив настоятель храму Христового Воскресіння отець Олексій Боднарчук, – ми придбали за кошти, що виділила нам благодійна організація «Львівська освітня фундація» в рамках проекту «Радість життя». Ми взяли участь у конкурсі грантів, оголошеному цією фундацією, і виграли грант на 10 тис. грн., які маємо використати на трьох етапах втілення проекту: під час проведення літнього табору « Веселі канікули з Богом», далі у співпраці зі школою-інтернатом під час створення та діяльності театральної студії при цьому навчальному закладі та під час організації зустрічей – бесід з вихованцями школи-інтернату, де навчаються і наші парафіяни, і різні дітки, що потрапили в складні життєві обставини. Кошти будуть використовуватись на різноманітні спортивні товари, канцелярські приладдя, виготовлення атрибутики для театральної студії та ін. Завданням проекту є прищепити дітям і молоді християнські цінності, активізувати живе спілкування дітей, організувати для них змістовний відпочинок. В рамках проекту уже задіяно близько 20 активних молодих волонтерів та буде охоплено близько трьох сотень дітей.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *