Вишнівчани не вірять у винуватість Василька Гнатюка, затриманого за підозрою у вбивстві Іринки Мукоїди, і вказують на суперечності та процесуальні порушення з боку правоохоронців

Вже два тижні мешканці Вишнівця і навколишніх сіл не можуть займатися своїми повсякденними справами та думати про щось інше, окрім звірячого вбивства сімнадцятирічної Іринки Мукоїди.
Люди вже неодноразово перекривали дорогу міжнародного значення М19, яка проходить через їхнє село, вимагаючи від влади і правоохоронців об’єктивно та неупереджено розслідувати вбивство Іринки та знайти вбивць. Не заспокоїлись вишнівчани і після прес-конференції в обласному управління поліції 3 липня. Під час якої, її керівник Олександр Богомол прозвітував журналістам про затримання підозрюваного 16-річного хлопця із сусіднього села Дзвиняча, і знову перекрили дорогу. Навіть після оприлюднення поліцейськими на черговій прес-конференції, 6 липня аудіо записів розмови між підозрюваним і його рідними, вишнівчани наполягають на своєму, що поліція затримала невинного, і оприлюдненні записи не є свідченням вини хлопця, і того ж дня, знову перекрили дорогу М19. У четвер 6 липня разом із вишнівчанами та мешканцями прилеглих сіл у перекритті дороги брали участь рідні, друзі та знайомі затриманого Василька.
Майже п’ять годин півсотні людей ходили пішохідним переходом вимагаючи справедливого розслідування та звільнення Василька. Час від часу, пікетувальники пропускали лише маршрутки, рейсові автобуси, молоковози. За лічені хвилини з двох боків дороги утворилися затори. Водії та пасажири обурювалися діями протестувальників, але вишнівчани вибачившись, пояснювали подорожнім, що спонукало їх до цього вимушеного кроку. Дізнавшись про це, багато людей висловлювали пікетувальникам свою підтримку.
Натомість, збаразькі та вишневецькі поліцейські переконували учасників протесту довіряти слідчим органам та «не захищати вбивцю». Аргументи поліцейських людей не переконали, адже на їхню думку, як у справі вбивства Іринки Мукоїди, так і у справі із затриманням неповнолітнього хлопчини-інваліда із бідної родини дуже багато питань та суперечностей, процесуальних порушень породжених самими поліцейськими. До прикладу, люди не розуміють, чому правоохоронці заперечують факт зґвалтування вбитої Іринки Мукоїди, адже під час першої судмедекспертизи він був підтверджений. Судмедекспертом було виявлено три зразки сперми. Через це, у більше ніж 60 вишнівчан-чоловіків брали мазки для аналізів. Люди запитують правоохоронців: навіщо було це робити, коли дівчинка не була згвалтованою. Між іншим, саме поліцейські поширювали інформацію про зґвалтування у перші дні після вбивства, зокрема на власному інтернет-сайті «Досьє 102», на фейсбук-сторінці Головного управління поліції у Тернопільській області. З посиланням на тернопільських правоохоронців цю новину поширили, як обласні так і всеукраїнські ЗМІ. Люди дивуються, чому сама судмедекспертиза була проведена аж три рази. І останній її варіант не підтверджує факт зґвалтування. І таких запитань у людей назбиралось чимало. Тому, протестувальники підготували офіційне звернення до Президента, народних депутатів та Генеральної прокуратури України, під яким розпочали збір підписів.
Повністю розблокували дорогу вишнівчани 6 липня лише після дев’ятої години вечора. О 22.00 з протестувальниками зустрівся народний депутат України Михайло Головко, якому вишнівчани передали своє звернення і попросили допомогти добитися правди. Політик поспілкувався із матір’ю, сестрою та бабусею підозрюваного Василька. Михайло Головко запевнив, що уважно стежить за подіями довкола цього резонансного вбивства. Парламентар напише депутатське звернення і добиватиметься у Верховній Раді, щоб справу передали на розслідування в іншу область, адже саме цього добиваються вишнівчани та мати затриманого Василька Гнатюка.

Наталка ПАРОВА

Далі буде…

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *