Вікторія Гнатюк: «Я знаю, що Вася не вбивця, ми зробимо усе, щоб довести це».

Після затримання поліцією 16-річного Василя Гнатюка, звинуваченого у вбивстві юної вишнівчанки Іринки Мукоїди, в багатьох ЗМІ почали з’явалятися публікації про схильність хлопця до насильства. Щоб дізнатися, в якій сім’ї зростав підозрюваний, журналісти “Народного слова” поспілкувалися з рідними Василя.

Вікторія Гнатюк, 20-річна рідна сестра підозрюваного, яка була на заробітках у Польщі, не може прийти до тями від того беззаконня, з яким зіткнулася її родина. – У понеділок, 3 липня, в п’ятій годині ранку мама подзвонила і сказала, що від неділі ніде не може знайти Васю. Хоча з того часу, як його від баби викрали поліцейські, він увесь час перебував у Вишнівці, мама шукала його у Збаражі, так їй сказали заступники начальника Збаразької поліції. Як можна було стільки часу не повідомити матір про те, де знаходиться її неповнолітня дитина, – обурюється дівчина. – Я в чому була зодягнута поїхала додому. Нас, трьох дітей, мама виховувала сама, наш рідний батько вже десять років з нами не живе. Коли він пішов від нас, то залишив купу боргів, які сплачувала мати. Вона сама купила будинок, де ми проживаємо, вивчила нас. Три роки тому від раку помер вітчим.
Про нерідного тата у Вікторії лише теплі спогади. – Не кожен рідний тато буде так піклуватися і відноситися до своїх дітей, як наш вітчим. Ми його дуже любили, так само, як і він нас, таких батьків взагалі мало, – каже Віка. – Хлопці з 12 років вже все уміли робити по господарстві, і корову подоїти, і куховарити. Особливо Вася дуже любив готувати щось смачненьке.
Сестра пригадує, як молодший брат сам наварив вареників. – Вони були розміром з долоню, їх неможливо було їсти, але ми з Владіком(старшим братом) їли, щоб не образити малого, який так старався. Зараз про Васю розпускають усілякі плітки. Про те, що він був агресивним, неадекватним, знущався над тваринами, це все брехня. Він навіть не міг дивитися, як мама рубала курку, одразу блід. Він дуже добра і чуйна дитина, він мамин любимчик. Вася не виглядає на свій вік, мама досі купує йому казки, він бавиться з молодшими від себе на 3-4 роки дітьми, дивиться з ними мультики, особливо любить про Губку Боба. Хлопці на вулиці часто наб’ють малого, він прийде і плаче, бо не може постояти за себе, і я, як старша сестра, завжди ходжу за нього заступатися. Як він міг зарізати старшу, вищу і фізично сильнішу за себе, незнайому дівчину, – і це при тому, що є купа свідків, які бачили Васю в той час, коли, за версією поліції, було скоєне вбивство. Але їхні свідчення не беруть до уваги, так само, як і покази таксиста, який відвозив брата тієї ночі додому. Нам зараз дуже важко самим боротися з цією неправдою. Я знаю, що Вася не вбивця, ми зробимо усе, щоб довести це. Ми дуже вдячні усім людям, вишнівчанам, мешканцям довколишніх сіл, які нас підтримують, перекривають дорогу на знак протесту проти безпідставного затримання і звинувачення у вбивстві Іринки Мукоїди мого брата. Васі і нам дуже важлива підтримка людей.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *