«ЗбаражКом» шукає меценатів для участі у фіналі фестивалю «Відкривай Україну»

Учні та цьогорічні випускники Збаразької ЗОШ №3 імені Тараса Михальського, об’єднані у команду «ЗбаражКом», у понеділок, 11 липня, озброївшись секаторами та садовими ножицями, наводили лад на центральній міській клумбі на майдані Івана Франка у Збаражі.
Школярі пололи бур’яни у квітнику, підстригали самшитові кущі, насаджені на честь Героїв Небесної сотні та АТО.
За словами директора районного Будинку дитячої та юнацької творчості Оксани Стельмащук, яка теж долучилася до ініціативи школярів, що, до речі, теж є вихованцями БДЮТ – учасниками учнівського самоврядування, команда «ЗбаражКом» не відпочиває навіть під час літніх канікул, а робить корисне для рідного міста. Нещодавно довкола Стели Героям Небесної сотні та АТО небайдужі збаражани висадили десятки лілій. Коли люди попросили допомогти окультурити клумбу довкола, учасники «ЗбаражКом» з радістю погодилися.
Командир команди – цьогорічна випускниця третьої школи Аліна Салюк розповіла, що взявши участь у прибиранні, вони не лише допоможуть місту стати ще красивішим та ошатнішим, а й виконають завдання в рамках освітнього проекту «Відкривай Україну», у якому вони з командою «ЗбаражКом» беруть участь. Аліна розповіла, що для своєї команди вони обрали проект «громадські ініціативи», який реалізовують у Збаражі, залучаючи мешканців міста до активності. Свій проект «ЗбаражКом» здійснює двома напрямками – «озеленення міста» та «активність громади».
За словами модератора команди «ЗбаражКом» вчительки математики та інформатики ЗОШ № 3 Світлани Пилипів, даний освітній проект, започаткований у 2016 році для малих міст України, дає змогу учням 7-11 класів проявити себе, навчитися працювати у команді і спільно вирішувати проблеми, зробити кращою не лише свою школу, а й рідне містечко. Кожна школа– це команда. Завдання кожної команди та проекту в цілому – зробити життя в місті цікавішим та комфортнішим. Проект складається з кількох етапів. Перший – знайти проблеми у власній школі та вирішити одну з них. Другий етап – змінити на краще своє місто. У результаті підлітки навчаться змінювати себе і світ, переконані організатори проекту.
Збаразька команда «ЗбаражКом» із своїм проектом нещодавно стала переможцем обласного етапу на фестивалі інноваційної освіти «Відкривай Україну» і представлятиме Тернопільщину на всеукраїнському фіналі, який проходитиме у Києві у вересні. Зараз команда активно шукає спонсорів, які б допомогли їм гідно презентувати своє місто і область у столиці.
Модератор команди Світлана Пилипів розповідає, що планують пошити костюми для усієї команди. Зараз працюють над ескізами. Обов’язковим елементом збаразької команди має бути вишивка, з цим погоджуються і дорослі, і діти. На все це потрібні кошти так само, як і на підготовку презентації та на саму поїздку до Києва.
Тому пані Світлана звертається до усіх небайдужих, спонсорів та меценатів допомогти їм, аби діти змогли гідно презентувати і популяризувати свій край в Україні та світі.
Контактний телефон.: (097) 234-43-63 (модератор команди «ЗбаражКом» Світлана Пилипів).

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *