Операція «Дічь», або як п’яний експерт-криміналіст збаразької поліції Фазан втікав від вишнівчан і алкотестера

Те, що чоловік, котрий вже не вперше приїжджав із збаразькими поліцейськими у Вишнівець і документував усіх протестувальників на відео, є працівником поліції, для жодного учасника протесту не було секретом. Просто люди не знали його прізвища та посади, адже чоловік щоразу приїжджав у цивільному та жодного разу не представився. 27 липня, під час чергового перекриття дороги, він теж приїхав в одній автівці разом із начальником Збаразького райвідділку поліції й іншими збаразькими поліцейськими і знову почав здійснювати аудіо-та відеозапис акції протесту. Одна вишнівчанка помітила, як цей чоловік направив відеокамеру на неї і почав знімати. Жінка підійшла і попросила не знімати її, на що на той час невідомий ще працівник поліції відповів, що він знімає не конкретну жінку, а загалом усіх протестувальників, мовляв, у нього таке хобі. Неодноразові прохання жінки представитися чоловік ігнорував. Обурена таким нахабством, вона затулила об’єктив відеокамери рукою, на що чоловік почав викручувати їй руки. На крик жінки позбігалися інші учасники протесту, розпочалася шарпанина, під час якої люди і «занюхали», що відеооператор перебуває у стані алкогольного сп’яніння. Про це вишнівчани повідомили черговому відділу поліції, зателефонувавши на «102», і попросили поліцейських приїхати з алкотестером, аби за допомогою цього приладу зафіксувати, що даний правоохоронець п’яний.
Щойно люди обступили п’яного працівника поліції і почали вимагати, аби він представився, до нього одразу підбіг начальник Збаразької поліції Віталій Присяжнюк, якому той передав частину звукозаписуючої апаратури. Пан Присяжнюк запитав п’яного підлеглого, чи протестувальники не нанесли йому тілесних ушкоджень, і порадив написати заяву на людей, які його обступили. На прохання вишнівчан назвати посаду та прізвище п’яного працівника, Віталій Присяжнюк не лише не зізнався, що затриманий є його підлеглим, а й зовсім заперечував факт знайомства з ним. Така поведінка керівника поліції ще більше обурила вишнівчан і жінка, котрій п’яний поліціянт викручував руки, теж вирішили написати на нього заяву про нанесення їй тілесних ушкоджень цим працівником поліції. Ось тут і почалася комедія. Біля відеооператора з’явився ще один працівник поліції Павло Цвях з бланками протоколів і сказав, що допоможе жінці написати заяву на її кривдника. Заповняючи бланк, жінка в чергове запитала у п’яного поліцейського його прізвище і той повідомив, що його звати Антонюк Ярослав Ігорович і його колега пан Цвях це підтвердив, тим самим свідомо сказавши людям неправду і сфальшувавши процесуальний документ. Усе це відбувалося на очах десятків протестувальників та журналістів «Надзвичайних новин» і «Народного слова». Те, що працівники Збаразької поліції їх обманули вишнівчани зрозуміли лише тоді, коли дві з половиною години до них у супроводі обласного поліцейського начальства таки приїхав наряд поліції із алкотестером, який показав 0,81% алкогольного сп’яніння у поліцейського відеооператора. Про те, що п’яний правоохоронець є експертом-криміналістом Збаразького відділення поліції Фазаном В’ячеславом Ігоровичем, повідомив заступник начальника Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Руслан Балик, який приїхав у Вишнівець разом із нарядом з алкотестером. Між іншим, розігрувати комедію п’яний експерт-криміналіст продовжував і під час освідчення його за допомогою алкотестера, навіть в присутності керівництва. Навмисно надуваючи щоки, не видуваючи повітря в прилад, а втягуючи його в себе, різними способами пан Фазан намагався сфальшувати покази алкотестера, і лише з четвертої чи п’ятої спроби алкотестер зміг зняти показники. І це при тому, що минуло майже три години з часу, відколи люди помітили, що працівник поліції п’яний. Поки чекали на наряд з алкотестером, пан Фазан встиг навіть добряче побігати, втікаючи від протестувальників через Старовишнівецький цвинтар і глибокий яр з крутими схилами і заховавшись під сходами старої хати, але вишнівчани наздогнали його і привели назад.
Після такого «прославлення» працівника поліції перед телекамерами всеукраїнського телеканалу Олександру Богомолу нічого не залишалося, як зіграти на випередження і підписати наказ на звільнення пана Фазана з лав поліції за «дискредитацію», а очільнику Збаразької поліції та його заступникам за відсутність контролю за підлеглими винесено попередження про неповну посадову відповідність. А хто ж покарає збаразьких поліцейських за обман та фальшування залишається відкритим.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *