Василя Гнатюка триматимуть під вартою ще 60 діб

Підозрюваному у вбивстві Іринки Мукоїди Василю Гнатюку Тернопільський міськрайонний суд продовжив термін тримання під вартою ще на два місяці, до 5 жовтня 2017 року. На цьому наполягали прокурори та слідчий, слідчий суддя Дзюбановський Ю.І задовольнив їхнє прохання у повному обсязі.
Хоча прокурори, крім припущень, не навели суду жодного факту, який би аргументовано доводив те, що підозрюваний ухилятиметься від слідства, якщо йому змінити запобіжний захід ,непов’язаний із триманням під вартою. На запитання адвокатів, як неповнолітній може впливати на слідство, свідків, експертизи, знаряддя злочину, перебуваючи під цілодобовим домашнім арештом, прокурори не змогли сказати нічого, крім того, що вони так вважають і це їхня позиція. Цитування КПК, міжнародних конвенцій, практик Європейського суду, роз’яснень та інформаційних листів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ про недопустимість застосування до неповнолітнього такого максимального терміну тримання під вартою, які наводили у свої виступах та клопотаннях адвокати Василя Гнатюка Вадим Бондарчук, Андрій Русин та Олександр Слабий, ані прокурорами, ані слідчим суддею Дзюбановським не бралися до уваги. Захисники Василя Гнатюка оскаржать дане рішення в апеляційному суді.
Так само, як і відводи судді Дзюбановському, які заявили адвокати, Тернопільський міськрайонний суд теж відхилив, не вбачаючи заангажованості та упередженості у його діях. Адвокати у своєму клопотанні вказали, що суддя Дзюбановський упереджено постановив ухвалу від 3 липня про застосування до Василя Гнатюка запобіжного заходу – тримання під вартою, а також під час розгляду клопотання слідчого не перевірив питання часу та підставу затримання неповнолітнього, наявності обґрунтованої підозри у вчиненні злочину, часу допиту та чи не чинився тиск на Василя під час допиту у нічний час, що може обґрунтовуватися катуванням неповнолітнього підозрюваного, його втомленістю та неуважністю, важким психологічним напруженням. Також суддя не перевірив стан законного представника Василя батька Івана, який перебував у стані алкогольного сп’яніння, а психолог Круть зовсім не звернула увагу судді, що проведення судового засідання у нічний час важко психологічно переноситься неповнолітнім Гнатюком. Проте головуючий під час розгляду клопотань про відвід судді Дзюбановського суддя Базан не побачив у фактах, викладених адвокатами, підстав для відводу свого колеги.
Адвокати заявили клопотання і про те, що слідчий Токар О. досі не надав стороні захисту змоги ознайомитися з матеріалами слідства, телефонні дзвінки адвокатів ігнорує. Пан слідчий Токар втікав і від журналістів «Народного слова», та «Надзвичайних новин» відмовляючись відповісти на їх запитання.
Прокурори за поданням слідчого Токара О. хотіли ще у вівторок відправити Василя Гнатюка на стаціонарну комплексну психолого-психіатричну експертизу до Львова. Але адвокати помітили, що один із судових експертів, які підписали медичний висновок під час проведення у Тернополі первинної психіатричної експертизи підозрюваного, не є внесений у державний реєстр судових експертів. Згідно із законом, юридичну вагу мають лише висновки тих судмедекспертів, які перебувають у цьому держреєстрі, це обов’язкова вимога. Сторона обвинувачення не змогла пояснити цей факт, який є прямим порушенням ст. 69 КПК України та ст. 9 ЗУ «Про судову експертизу». Слідчий та прокурори розгубилися і ніяк не могли перевірити, чи внесений експерт Сновида у даний реєстр, чи ні, тому змінили тактику і почали стверджувати, що мають право ініціювати проведення стаціонарної комплексної психолого-психіатричної експертизи, не посилаючись на висновок попередньої, сумніви у законності якої у сторони захисту викликає лише один із чотирьох атестованих і внесених у держреєстр судмедекспертів. Адвокати запитали у слідчого, чи перебував Василь Гнатюк на обліку у психіатра, на що слідчий, Токар відповів, що ні. У судовому засіданні на прохання сторони обвинувачення було оголошено перерву до 12.00 год. 17 серпня.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *