Василька Гнатюка відправили у психлікарню

Неповнолітнього Василька Гнатюка, якого поліція вважає головним підозрюваним у вбивстві вишнівчанки Іринки Мукоїди, таки направлять на стаціонарну комплексну психолого-психіатричну експертизу у Львівську психлікарню терміном на один місяць. Таку ухвалу виніс Тернопільський міськрайонний суд 17 серпня в особі слідчого судді Юрія Дзюбановського та 28 серпня колегія Тернопільського апеляційного суду підтвердила законність рішення, ухваленого судом першої інстанції. Щоб винести ухвалу про доцільність направлення Василя до психлікарні, з посиланням на численні статті законів, трійці суддів апеляційного суду знадобилося менше двадцяти хвилин, що, на жаль, свідчить про те, що рішення було підготовлене суддями зазделегідь. Тому жодні аргументи сторони захисту, заперечення самого підсудного, його матері та людей у залі суду, які не вірять у те, що поліція спіймала справжніх вбивць, тому й приїхали підтримати хлопця під час розгляду апеляційної скарги, не справили на суддів жодного значення.

Адвокати Василя Гнатюка Вадим Бондарчук, Андрій Русин та Олександр Слабий вкотре звернули увагу суддів на те, що один із судових експертів, які підписали медичний висновок під час проведення у Тернополі первинної психіатричної експертизи підозрюваного, не внесений у державний реєстр судових експертів. Згідно із законом, юридичну вагу мають лише висновки тих судмедекспертів, які перебувають у цьому держреєстрі, це обов’язкова вимога і її недотримання є прямим порушенням ст. 69 КПК України та ст. 9 ЗУ «Про судову експертизу». Так само як і грубі порушення прав неповнолітнього під час затримання, вручення клопотання про підозру, проведення допиту та суду щодо обрання міри запобіжного заходу глибокої ночі.

Так само, як не бралися до уваги ні судом, ні прокурором заяви Василя про застосування до нього тортур з боку працівників поліції, про те, як з нього «вибивали» зізнання, як перед судовим засідання 17 серпня працівник поліції залякував Василя не відмовлятися від свого зізнання, не робити заяв про побиття і тиск на нього правоохоронців, погрожуючи оприлюднити відеоматеріали цього зізнання засудженим у тюрмі, щоб вони вчинили з хлопцем принизливу розправу, таку, яку «зеки» вчиняють із ґвалтівниками. Василь впізнав цього поліцейського, незважаючи на те, що чоловік був у цивільному, оскільки, за словами хлопця, саме цей чоловік в поліцейській формі перебував у Вишнівці коли його допитували. Мати Василя Наталя Жук поцікавилася у суддів та прокурора Чудопалової, на якій стадії перебуває слідство щодо заяв про погрози та катування правоохоронцями її сина, але запитання матері так і повисло у повітрі.

Дивні речі відбувалися і у Тернопільській обласній дитячій лікарні, куди Василя із підвищеною температурою та підозрою на двостороннє запалення легенів по обіді 18 серпня привезли із СІЗО. А вже 22 серпня, не повідомивши рідних, не провівши усі належні обстеження та відповідне лікування, Василя Гнатюка із температурою виписали із лікарні, адже на 23 серпня призначили апеляційний суд, який перенесли на 28 серпня. Після розгляду апеляції у понеділок, 28 серпня, Василя знову було доставлено в лікарню із температурою, а через два дні, коли матір хлопця повернулася з аптеки, куди її направив лікар купити синові ліки, жінка не знайшла сина ані в палаті, ані в лікарні. Наталя Жук каже, що поліцейські вивели Василя чорним ходом і вивезли в невідомому напрямку. Не повідомив матері, де її син, і слідчий, який взагалі спілкування з жінкою зводить до відмовок. Пані Наталя у розпачі, переживає за життя та психічне здоров’я сина і не знає, як довести невинуватість Василя, якщо слідчий та судді ігнорують усі докази його невинуватості.

P.S. На час підготовки газети до друку 31 серпня, мати Василя Гнатюка повідомила, що її син знаходиться у Львові у психіатричній лікарні, куди жінка планує поїхати першого вересня, якщо отримає дозвіл від слідчого.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *