Ліки для душі шукайте у бібліотеці

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек .Це свято кожного громадянина, якому бібліотека гарантує реалізацію права на інформацію, знання, відпочинок.
Бібліотеки допомагають учню, вчителю, урядовцю, пенсіонеру, студенту, досліднику, фермеру – кожному, хто шукає інформацію, щоб покращити життя – своє, своєї країни, щоб підвищити фаховий рівень, долучитись до світового досвіду, вивчити історію свого та інших народів. Бібліотеки забезпечують вільний, відкритий обмін інформацією та ідеями, рівноправне бібліотечне обслуговування усім громадянам у містах і селах, дітям і літнім людям.
Нас часто запитують: що сьогодні читають читачі? Звертаються користувачі до різноманітної літератури, але попит все-таки диференціювався. Більше п’ятдесяти процентів наших читачів молодь, яка цікавиться навчальною, довідковою літературою з питань економіки, фінансів, права, історії, філософії, політологією, культурологією, валеологією.
Читачі середнього віку виявляють інтерес до літератури з технологій виробництва, з питань права, оподаткування, приватизації. Читачів цікавлять електронні варіанти інформації, вихід до Інтернету і звичайна періодика, все найновіше та актуальне. Періодичні видання цікавлять пенсіонерів, домогосподарок, тих, хто шукає роботу. Звертаються користувачі до художньої літератури, незалежно від віку і роду занять читають історичні, «дамські романи», пригоди, фантастику. Популярними є видання з питань садівництва, городництва, будівництва, автолюбительства.
Протягом 2017 року до бібліотек надійшло – 2622 книги.

В цьому році читачі мали можливість зустрічатись із відомими письменниками, Мирославом Дочинцем, братами Капрановими, Василем Шкляром, Любою Гонтарук, Оленою Рутецькою. До кінця року ще плануємо зустріч із Максом Кідруком.
Централізована бібліотечна система нараховує 43 бібліотеки, які надають послуги користувачам нашого району. На жаль, не все у нашій галузі гладко.
У зв’язку з обмеженим фінансуванням бібліотеки-філії працюють лише три дні на тиждень. А холод у приміщеннях створює незручності як користувачам, так і працівникам. Як не прикро, але в зимовий період опалюється лише 18 приміщень. Матеріально-технічну бузу працівники бібліотек змушені підтримувати самотужки, щоб для читачів створити затишок, сприятливі умови для роботи з книгою. Щиро вдячна також головам сільських рад за підтримку та розуміння значущості бібліотек.
На даний час проводиться реформування бібліотечної системи, проаналізувавши матеріально-технічну базу бібліотек-філій та кількість населення, що проживає у зоні їх обслуговування, модернізується архітектура мережі шляхом її укрупнення, з дотриманням мінімальних соціальних нормативів забезпечення населення бібліотеками, рекомендованими Кабінетом Міністрів України.
Але не варто про сумне напередодні свята. Бібліотеки – необхідні. В них повинні працювати освічені, мудрі, кваліфіковані фахівці. Читачі йдуть до бібліотек за потрібною інформацією, за книгою, а ще люди знаходять у нас тишу, спокій, доброзичливість, увагу. Один із читачів у книзі відгуків написав: «Коли душа болить, ноги несуть до бібліотеки». Саме заради цих слів ми і працюємо.
Шановні колеги, всі, з ким життя і доля перетнула бібліотечні дороги, роки, будні і свята, щиро вітаю вас із професійним святом. Складаю щиру подяку за співпрацю, за можливість пізнати вас такими талановитими і доброзичливими, знаючими і мудрими, готовими тягнути спільного плуга на ниві культури. Бажаю вам щастя, здоров’я, натхнення, оптимізму та творчих здобутків, віри у власні сили, надії на те, що наша праця буде достойно підтриманою і храми мудрості стануть теплими, затишними і просторими.

Оксана БОЙКО, директор Збаразької
централізованої бібліотечної системи

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *