Василь Гнатюк: «У СІЗО та психлікарні мене не ображали, а підтримували»

У вівторок, 19 вересня, Наталія Жук їздила у Чортківське СІЗО, щоб побачитися з сином, якого не бачила два тижні – саме стільки часу Василь перебував у Львівській психіатричній лікарні, куди терміном на один місяць неповнолітнього хлопця, якого поліція підозрює у вбивстві 17-річної вишнівчанки Іринки Мукоїди, Тернопільський міськрайонний суд за поданням слідчого Олександра Токара направив на примусову стаціонарну комплексну психолого-психіатричну експертизу.
Під час перебування сина у Львівській психлікарні жінка не мала змоги з ним побачитися, хоча, за її словами, неодноразово зверталася до слідчого із клопотанням про таке побачення . Він повідомив жінці, що не може задовольнити її прохання про побачення, оскільки в Львівській психлікарні немає відповідного приміщення, де могло б відбутися побачення Василя з матір’ю. У Львові з Василем спілкувався лише його адвокат Андрій Русин. Матір з сином побачилася лише 19 вересня, коли він вже перебував у Чорткові. Василь розповів їй про те, що у психлікарні його не ображали, нічого не кололи і не капали, а лише задавали різні питання на зразок чи він любить маму, чи в дитинстві був спокійним, чи агресивним і тому подібні. Під час перебування у Львові на обстеженні Василь почав займатися спортом, робити зарядку, до цього хлопця привчив чоловік, з яким він там познайомився. Добре, за словами хлопця, до нього ставилися і конвойні у Львові, Тернополі та у Чорткові. Також жодної агресії та зневаги не відчув Василь і від співкамерників, з якими перебував у Чорткові та Тернополі. За словами хлопця, скрізь є добрі люди, які його підтримують, закликають не здаватися і довести свою невинуватість. Мати Василя вдячна усім людям, які по-людськи поставилися до її сина і не кривдили його.
У Львівській психлікарні ВасильГнатюк пробув лише два тижні, замість місяця. 14 вересня хлопця виписали і відвезли у львівське СІЗО , а звідти етапом до Чорткова. Про це пані Наталі телефоном повідомив слідчий Олександр Токар. На запитання журналістів, чи бачила жінка виписку з лікарні та інші документи стосовно результатів психолого-психіатричного дослідження, проведеного її сину у Львівській психлікарні, пані Наталя повідомила, що ні їй, ні адвокатам не надали жодних документів стосовно виписки та експертизи. Тому жінка не знає, чому сина так швидко виписали з лікарні, так само, як і  того, у чому полягала ця експертиза.
Нічого не каже матері з цього приводу і слідчий Олександр Токар, який веде справу її сина. Жінка скаржиться, що слідчий ігнорує її звернення, не бере слухавку, коли вона йому телефонує, вибиває, просто вимикає телефон, уникає зустрічі, змушуючи жінку годинами чекати його. – От у вівторок, 19 вересня, – продовжує мама Василя,  – я з самісінького ранку до першої години дня оббивала пороги в обласній поліції, аби отримати від слідчого Токара дозвіл на побачення з сином. Спочатку він не брав трубки, потім виключив телефон, згодом сказав його не турбувати, бо не має часу, а мені порадив писати звернення про побачення і передати його через канцелярію. І лише коли я зателефонувала на «гарячу лінію» до Києва і поскаржилася, що слідчий Токар не дає мені як законному представнику дозволу на побачення з неповнолітнім сином, слідчий зателефонував мені сам і попросив зайти до нього. Мовляв ,він вже має необхідну печатку і час, щоб підписати дозвіл на побачення.

Не можуть знайти спільної мови зі слідчим і адвокати Василя, які досі не мають можливості ознайомитися з матеріалами справи. Доступ до матеріалів адвокати мають лише частковий.
Жінка з нетерпінням очікує на 5 жовтня, адже саме тоді закінчується термін запобіжного заходу тримання під вартою її сина, збирається з силами і готується до подальшої боротьби, щоб довести невинуватість і непричетність сина до вбивства Ірини Мукоїди, і вірить, що поліція таки знайде справжніх вбивць дівчинки.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *