Ввсиля Гнатюка збираються тримати під вартою ще два місяці, бо слідство не встигає

Ще на два місяці продовжити міру запобіжного заходу – тримання під вартою Василю Гнатюку, якого поліція підозрює у вбивстві Іринки Мукоїди, хочуть слідчі та прокурори, бо не встигають до 5 жовтня, коли закінчується попередній двомісячний термін тримання Василя під вартою, закінчити слідство у цій справі. Про це журналістам «Народного слова» повідомила мати хлопця Наталя Жук. Про це їй сказав слідчий, коли 25 вересня вона відвідувала сина в ІТТ м. Тернополя. Необхідність продовження терміну тримання під вартою її сина, на яку посилаються, за словами матері, правоохоронці, ще й у тому, що досі немає результатів численних експертиз, мовляв, експертиз багато, тому експерти не встигають їх усі провести.
–Правда, щоб посадити Василя, – обурюється Наталя Жук, – коли йому вкладали ніж у руку, щоб отримати його відбитки на ньому, то результати експертизи поліція отримала за лічені дні, а тепер слідчий навіть не може сказати приблизно, скільки тижнів, місяців чекати на результати? Чому через те, що вони не встигають, моя дитина мусить сидіти в СІЗО?
Два місяці тому, клопотанням прокурорів суд Василю продовжив термін тримання під вартою на 60 днів, до 5 жовтня і не погодився застосувати по відношенню до нього домашній арешт на даний термін, про що просив сам Василь та його адвокати, написавши відповідні клопотання та оскаржуючи це рішення Тернопільського міськрайонного суду в апеляційному провадженні. Необхідність не змінювати Василю Гнатюку міру запобіжного заходу – тримання під вартою – прокурори та судді пояснювали тим, що у випадку перебування хлопця під домашнім арештом слідству буде складніше проводити допити, слідчі дії, експертизи, бо, на їхню думку, у слідства є усі підстави вважати, що підозрюваний може уникати спілкування із правоохоронцями та не з’являтися до слідчого. Натомість минає два місяці, але Василя Гнатюка за увесь цей час жодного разу не допитували ані слідчі, ані прокурори, стверджує мати хлопця. Про це їй розповів син під час побачення. Не допитували Василя Гнатюка і щодо заявлених ним та його захисниками численних клопотань про побиття та залякування його поліцейськими у день затримання та під час перебування під вартою.
– Нічого не робиться, – стверджує мати, – заяви про те, як поліція викрала моїх синів, як поліцейські їх били, змушуючи взяти на себе вбивство Іринки Мукоїди, ніхто не розслідує. У мене є копії заяв, з якими ми із захисниками зверталися у прокуратуру, але досі нам ніхто не повідомив, чи розслідують вони цю справу, чи ні. Не мають доступу до усіх матеріалів справи і адвокати, які не знають, якими доказами оперує слідство. Не ознайомлена сторона захисту із результатами комплексної стаціонарної психолого-психіатричної експертизи, яку Василю проводили у Львові.
Мати Василя обурюється, чому поліція так зволікає із розслідуванням, чому досі не були допитані свідки, які були разом із Василем у ніч вбивства Іринки Мукоїди. Вони похвилинно можуть описати, де перебував її син, і цими свідченнями довести його непричетність до вбивства. На жаль, констатує Наталя Жук, за цих три місяці слідчі так і не знайшли часу, щоб допитати цих людей.
– Щоразу, як приїжджаю в СІЗО, Василь запитує, коли вже його випустять, чи знайшли вбивць,чи шукають, – розповідає пані Наталя. – У Чорткові мій син сидить в камері один, умови нормальні, там є телевізор, туалет. Не скаржиться Василь і на харчування, розповідає, що у СІЗО дають навіть рибу. Попри це він дуже хоче додому і щоразу запитує: «Мамо, коли мене випустять?»

P.S. Суд, щодо продовження міри запобіжного заходу Василю Гнатюку – тримання під вартою ще на два місяці, відбудеться в Тернополі, в понеділок, о 17.00 год. 2-го жовтня.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *