Завдяки сучасним методам рани можна лікувати без ампутацій

Сучасне медичне обладнання надійшло недавно до Збаразької ЦРКЛ. Наш земляк, лікар Ігор Вітенько, який вже 17 років працює в Бельгії, привіз і передав для хірургічного відділення лікарні вакуумну помпу та спеціальні перев’язочні матеріали для неї.
Пан Ігор – завідувач відділення лікування ран у клініці бельгійського міста Гент. Він розповів, що лікування ран стало окремим напрямком медицини в Бельгії. Тут володіють новітніми технологіями, які дають змогу лікувати рани вдвічі-втричі швидше, ніж зазвичай.
Лікар вважає, що у зв’язку з російсько-українською війною, бельгійський досвід став би у пригоді українським медикам, можна було б значно зменшити кількість ампутацій у військових. За час бойових дій на сході України Ігор Вітенько місяць працював у Центральному військовому шпиталі Києва. За його словами, впродовж цього часу медики змогли врятувати десяткам бійців руки і ноги, не провівши жодної ампутації, використовуючи спеціальний перев’язочний матеріал та вакуумну терапію.
Фахівець також відзначив, що, окрім посттравматичних ран, велика проблема – рани, які виникають як ускладнення від цукрового діабету. Він навів вражаючі дані: в Україні пацієнтам ампутують уражені діабетом стопи у 60-70% випадків, а в Бельгії – всього у 14%. Цей показник досягнуто завдяки застосуванню вакуумної помпи у лікуванні «діабетичної стопи».
Колективу швидкої допомоги Ігор Вітенько привіз два портативних пульсоксиметри. Це спеціальні медичні діагностичні електронні прилади, які кріплять на палець і впродовж кількох секунд вимірюють частоту пульсу та рівень насиченості крові киснем. – Ми дуже вдячні бельгійському колезі, землякові за цей подарунок, який життєво необхідний у нашій роботі, коли на порятунок людини маємо лічені хвилини , а іноді навіть секунди, – каже завідуючий Збаразької підстанції № 3 Кременецької станції екстреної(швидкої) медичної допомоги Михайло Старицький.
Під час спілкування з Ігорем Вітеньком ми дізнались, що бельгійська благодійна організація «Україна-Проект-Едегем» активно допомагає Україні у війні проти московського агресора. Лише впродовж останніх трьох місяців волонтери передали на Схід 60 тонн вантажу, в основному медичне обладнання, перев’язочні матеріали тощо. Ефективна співпраця налагоджена з військовим госпіталем у Маріуполі.
Нагадаємо, торік Ігор Вітенько передав медичне обладнання для відділення реанімації та інтенсивної терапії Збаразької ЦРКЛ.
Довідково: Понад двадцять років бельгійська волонтерська організація «Україна-Проект-Едегем» допомагає українцям. Під час російсько-української війни бельгійці, які є волонтерами цієї благодійної організації і не мають жодного українського коріння чи українських родичів, збирають і відправляють в Україну допомогу спеціально для переселенців, реалізують проекти їхньої реабілітації та збирають кошти для закупівлі вакуумних помп, які рятують людей від ампутації кінцівок.

Оксана МОРГУН

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *