Літні люди – моральна опора та скарб нації

Людей поважного віку вшанували минулої п’ятниці, 29 вересня, у залі засідань міської ради. Тут напередодні Міжнародного дня людей похилого віку, який у всьому світі відзначають 1 жовтня, працівники районної організації Товариства Червоного Хреста та районного територіального центру обслуговування непрацездатних громадян зорганізували теплу зустріч зі своїми підопічними. На адресу ветеранів линули щирі слова вдячності, підтримки керівників цих організацій Марії Милян, Наталії Мандзюк та заступника голови районної ради Юлії Чванкіної. Талановиті місцеві аматори з районного будинку культури зігрівали серця присутніх зворушливою українською піснею та чарівною музикою. Глядачі насолоджувались виступами солістів РБК Любові Шарко, Марічки Вовк, бандуристки Ольги Забурської, інструментального ансамблю під керівництвом Андрія Канаса, вокального ансамблю «Водограй» (керівник – Галина Куліковська). Засівав усмішки на обличчя присутніх колишній дільничний міліціонер за професією і незмінний гуморист за покликанням Степан Цимбалюк.
Поважних гостей частували також солодощами, фруктами та іншими смаколиками, які дбайливо приготували волонтери ТЧХ. По завершенні приємного заходу люди отримали не лише низку гарних вражень, піднесений настрій, а й пакунки з продуктовими наборами від ТЧХ.
– Продуктові набори, – відзначила голова РО ТЧХ Марія Милян, – ми отримали від нашої обласної організації Товариства Червоного Хреста. Колеги з області сформували ці подарунки за кошти благодійників з Нідерландів, які, відзначаючи 25-річний ювілей своєї громадської організації «WHOE», відправили допомогу Тернопіллю. Продуктові набори були розподілені між усіма районами, нам відповідно надіслали 35 штук. Також я вдячна за співпрацю в організації подібних заходів територіальному центру соціального обслуговування, його працівники разом з Наталією Мандзюк доклали багато зусиль, щоб наша зустріч вийшла святковою і відбулася вдало. Також варто згадати нашу постійну волонтерку – неперевершену майстриню кулінарії пані Лесю Папуру, яка приготувала смачні наїдки для фуршетного столу. На проведення заходу ми використали кошти, виділені з бюджету району на реалізацію програми «Милосердя для кожного». Загалом заходи з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку ми проводимо уже четвертий раз. І з кожним роком вони охоплюють все більше як наших підопічних, так і інших людей, причетних до творення їм хорошого настрою. Стараємось приділяти більше уваги людям, які досягли поважних літ, адже вони заслуговують, щоб їхнє життя було радісним, насиченим та цікавим, щоб вони відчували підтримку та повагу оточуючих, як це прийнято у всьому цивілізованому світі.
Якщо пригадати історію свята, то виникло воно з ініціативи ООН. Міжнародний день людей похилого віку проголошений 50-ою сесією Генеральної Асамблеї ООН. Спершу відзначався в Європі, згодом поширився в Америку і з 1991 року відзначається щорічно 1 жовтня в усьому світі. В тому числі в Україні. За міжнародною класифікацією особами похилого віку вважаються такі, що досягли 65 років. У світі нараховується понад 640 таких людей, майже кожна десята людина на землі. Вчені вважають, що до 2050 року ця кількість збільшиться і сягне 2 мільярдів. В Україні кожен 5-ий мешканець – похилого віку, шоста частина з них самотні. Основною метою відзначення свята є не лише висловити вдячність особам старшого віку за їхній величезний вклад в економіку, культурне, громадське життя країни, а й також звернути увагу на проблеми літніх людей, які часто не мають належного матеріального забезпечення, медичного обслуговування. Ознакою цивілізованого суспільства є прагнення зробити все, щоб у досить поважному віці люди почувалися здоровими, захищеними, мали наснагу і можливість активно ділитись своїм досвідом, знаннями, мудрістю, почувалися повноцінними членами суспільства, яке потребує їхньої толерантності та виваженості, терпеливості та наполегливості, уміння всеціло віддаватися справі.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *