Міжнародний турнір з вільної боротьби у Збаражі – кузня чемпіонів України

Тринадцятий міжнародний юнацький турнір з вільної боротьби пам’яті борців Олександра Короля та Назарія Бойка, що відбувся у Збаражі минулих вихідних, 30 вересня – 1 жовтня, приніс 12 медалей господарям змагань – вихованцям Збаразької ДЮСШ та ФСК «Чемпіон». Тренують хлопців Петро та Євген Королі, Олександр Шафранський, Олег Борисевич.
Володарями «золота» серед молодших юнаків стали Владислав Хариш (вагова категорія 29 кг), Богдан Бастюк (42 кг), серед старших – Олександр Бебко. Срібні нагороди мають Назар Баньковський (26 кг), Богдан Федчишин (32 кг), Арсен Цар (38 кг), які змагались серед молодших юнаків, а серед старших – Олександр Мельник (38 кг), Юрій Вовк (42 кг), Антон Семенчук (46 кг), Олег Ключка (54 кг), Олександр Михальський (76 кг). На третю сходинку п’єдесталу призерів став Вадим Крупський (42 кг).
Найкращим борцем турніру визнаний Владислав Хариш. За це хлопчик отримав грошову премію від клубу «Чемпіон», таку ж нагороду тренери вручили і Богдану Бастюку, який продемонстрував гарну техніку і волю до перемоги.
Лише воля до перемоги, невтомна праця та фанатичне захоплення улюбленим видом спорту приносять бажаний результат кожному спортсмену. Саме жага вчергове поринути у захопливий світ вільної боротьби змушує юнаків та їхніх тренерів з різних міст та країн їхати за тисячі кілометрів, щоб мати змогу випробувати свої сили, набратись досвіду та поспілкуватись із суперниками, які насправді стають друзями іноді на все життя. Борцівська дружба – це феномен, унікальне явище, яке яскраво проявляється як на змаганнях, так і в щоденному житті. Тому не дивно, що на турнір у Збаражі приїжджають сотні спортсменів не лише заради перемог, а задля підтримки дружніх стосунків. Цього разу змагання зібрали понад 230 учасників. Привезли їх тренери, які добре знають і Петра та Євгена Королів, і знайомі між собою. Постійним учасником змагань з 2000 року є тренер команди з німецького міста Люккенвальде Хайко Роль. Про свою відданість спорту і багаторічну незмінну дружбу з місцевими спортсменами він розповів під час урочистого відкриття змагань.
Варто відзначити, що відкриття змагань відбулось за участі міського голови Збаража Романа Полікровського, заступника голови райдержадміністрації Юрія Головатюка, мами Назарія Бойка пані Галини Бойко, директора олімпійського коледжу ім. І. Піддубного Олексія Семенюшка, спонсорів та почесних гостей турніру. Понад дві сотні дітей з різних куточків України, Німеччини, Польщі, Біолорусі, Молдови, Словаччини, Азербайджану, тренери та вболівальники вшанували хвилиною мовчання наших земляків, загиблих на Майдані та в АТО. А на могили наших новітніх героїв Устима Голоднюка, Тараса Михальського та Юрія Горайського від імені учасників турніру були покладені корзини квітів.
Радісну нотку в урочистість внесли жваві танцюристки колективу «Пролісок» (керівник Євдокія Загазей) та соліст РБК Микола Сосновий, а чарівні школярки із ЗОШ №2 на знак української гостинності вручили красиві запашні короваї кожній команді.
Привітна атмосфера початку змагань налаштувала спортивну молодь на позитив і додала їй впевненості у своїх силах. Приємно був вражений організацією турніру та хорошою атмосферою змагань тренер команди з Кишиневського республіканського ліцею-інтернату спортивного профілю майстер спорту Анатолій Закон. – Наш заклад готує резерв для збірних команд республіки, – відзначив гість, – тому стараємось возити наших спортсменів на такі сильні турніри, як у Збаражі, Львові, Чернівцях. Тут вони проходять один з етапів підготовки до чемпіонату Європи – вчаться долати страх перед публічними виступами, набираються нового досвіду. Сподобався не лише турнір, а й саме ваше місто – воно з тих, які одразу приваблюють гостей своїм затишком та гостинністю. Я маю можливість порівняти, адже відвідую різні міста, бо їздимо на змагання дуже часто. Але я по-справжньому щасливий, бо готовий працювати, займатись улюбленою справою і день, і ніч. І радий, що моя сім’я мене розуміє і підтримує.
Також вперше привіз команду на даний турнір майстер спорту, старший тренер з білоруського міста Пінськ Олександр Лой. – З вашими спортсменами, – зауважив Олександр, – ми спілкуємось постійно, знайомі давно, як і з литовцями, латишами, естонцями, поляками, але раніше ніяк не могли вибратись на цей турнір, де є багато сильних спортсменів. Взагалі, збаразька та тернопільська школи боротьби дуже сильні. Сподіваємось, тепер ми будемо приїжджати до вас частіше, підтримувати традицію набиратись досвіду, знаходити нових друзів. Наші діти уже мають добрих приятелів у Тернополі, Івано-Франківську, Броварах, інших українських містах.
Директор олімпійського коледжу ім. І. Піддубного Олексій Семенюшко приїжджає до Збаража не лише з метою випробувати вихованців коледжу у сутичках та підготувати їх до чемпіонатів України. У нього є ще одна важлива мета. – Я завжди пильно спостерігаю за виступами місцевих учасників змагань, – каже керівник,- щоб побачити найздібніших і запросити їх на навчання до нашого закладу. Дружні стосунки із збаразькими тренерами, зручні строки проведення цих змагань та високий їх рівень і статус дають підстави приїжджати сюди знову і знову. На цих змаганнях я б виокремив виступи Владислава Хариша, Богдана Бастюка, Іллі Вінтоновича, які мають великий по тенціал.
– Чернівецька область на цьому турнірі представила найбільшу кількість спортсменів – аж 25, – каже голова Федерації вільної боротьби у Чернівецькій області Валентин Вишняк, – і я переконаний, що борці їдуть сюди звідусіль через те, що судді тут високого рівня, багато з них мають міжнародний рівень, вони виконують свою роботу якісно, професійно, чесно і справедливо.
Своїми враженнями від турніру поділились і батьки борців німецької команди Фой Калбей та Михаїл Зігерт, які здивовані дружністю місцевих мешканців, їх умінням підтримувати традиції. Вони лиш тепер, вперше приїхавши у Збараж, зрозуміли почуття тренера Хайка Роля, який у Збаражі уже наче свій. – Тут у мене уже дуже багато справжніх друзів, – зізнається Хайко, – з усіх турнірів, які тут проводились, пропустив лише один. Радію, що турнір з кожним роком стає потужнішим, набуває вищого рівня, до нього приєднуються нові сильні учасники, розширюється географія країн, які представляють свої команди на даних змаганнях. Ми ж, у свою чергу, завжди чекаємо збаражан на наш турнір, присвячений Святому Миколаю, який відбувається зазвичай у Люккенвальде 6 грудня. Сподіваємось, що і цього року вони знову приїдуть до нас.
– Я вдячний усім, хто допомагав в організації нашого турніру, – зауважив заслужений працівник фізичної культури і спорту України Петро Король. – Навіть при великому бажанні важко їх усіх перерахувати, щоб когось не забути. Без них, звичайно, це свято спорту відбутись не могло б. Основні спонсори, які не вважають себе спонсорами, і не хочуть, щоб їх так називали, бо роблять це заради дружби, це компанія «Лан», Західний контейнерний термінал. Також суттєво допомогли нам Збаразька міська рада та райдержадміністрація. Художні виступи, які стали гарною окрасою свята, підготували працівники РБК та танцюристи ансамблю другої міської одинадцятирічки «Дивосвіт». Приємно, що у нашому місті є багато людей, які розуміють важливість спорту, люблять його і підтримують, зокрема, такий олімпійський вид, як вільна боротьба, який знайшов мільйони прихильників у всьому світі.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *