Три «золота» і дві «бронзи» – здобуток збаражан на чемпіонаті світу у Греції

12-16 жовтня у грецькому місті Лоутраки відбувся 25-ий чемпіонат світу з гирьового спорту Міжнародної федерації гирьового спорту. Понад 300 учасників з 22 країн світу боролись за перемогу у різних вікових групах як серед чоловіків, так і серед жінок. Понад 60 спортсменів представляли збірну України у двох номінаціях – «двоборство» і «довгий цикл». Незважаючи на довгий переїзд і перипетії в гирьовому спорті України, наші спортсмени показали, що у них є і сила, і воля. Збірна України серед чоловіків до 40 років у «двоборстві» – перша, у «довгому циклі» – друга, жінки вибороли перше місце, юніори перше в обох номінаціях. Дуже сильна конкуренція була і серед ветеранів, але вони також вийшли переможцями.
Дуже вдало у складі збірної України виступили і представники від Тернопільської обласної федерації гирьового спорту. У ваговій категорії до 60 кг виступив представник Збаражчини і наймолодший учасник цих змагань 16- річний учень Збаразької РК ДЮСШ, вихованець заслуженого тренера України Петра Багрія Богдан Тольпа. Виступаючи у вправі «двоборство» серед юніорів і чоловіків, він, крім особистого рекорду, виборов відповідно золоту і срібну нагороди. Хоча переїзд і дебютні переживання призвели до втрати ваги, але тренування під стрес дозволили Богданові виступити на відмінно.
Ще один збаражанин – студент Луцького Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки майстер спорту Роман Баланюк, який носить звання чемпіона світу серед юніорів, довів на цих змаганнях, що і на сьогоднішній день він найкращий. В категорії до 90 кг, у вправі «довгий цикл» він знову виборов чемпіонське звання, виправдавши цим сподівання свого тренера Віталія Гуголя.
Тренер також продемонстрував непогану спортивну форму: виступаючи серед ветеранів у віковій групі 40-44 роки у ваговій категорії понад 90 кг, Віталій Гуголь у непростій конкурентній боротьбі виборов третє місце чемпіонату світу. У віковій групі 55- 59р. у ваговій категорії до 90 кг ніхто не зміг скласти гідну конкуренцію збаразькому тренеру і спортсмену, майстру спорту міжнародного класу Петру Багрію. Грекам дуже хотілось виграти, і після «поштовху» у них такі шанси були, але «ривок» показав, що шанс так і залишився шансом. Чемпіоном світу вдесяте став українець – наш земляк Петро Багрій. Спортсмени-ветерани виступали з гирями 24 кг.
– Участь збаражан у чемпіонаті світу стала можливою, – відзначив Петро Багрій, – лише завдяки активній допомозі спонсорів. Дуже вдячні за фінансову підтримку таким щедрим благодійникам, як Богдан Грегоращук, Іван Пірог, Валерій Савчук, Петро Камінський, Андрій Сеник, Богдан Юзьвак, Роман Полікровський, Ярослав Базник, Зеновій Лабік, Мар’ян Кучма, Роман Марцинишин, Оксана Джула, Наталя Шаль, Лідія Білан.
P.S. Спортсмени також виносять подяку керівникам: корпорації «Збаразький КХП» Олександру Шпаку, ТОВ «Поділля» Василю Щурко, комерційному директору пивоварні «Опілля» Володимиру Гульовському Народному депутату України Головку Михайлу, заступнику голови Збаразької РДА Петру Тиньо, ТзОВ«Агродружство Євішовіце Україна» Степану Ванкевичу, ФГ«Земля» Стефану Древніцькому, ФГ«Нива» Ярославу Древніцькому, ТОВ«Магнолія 2007 М» Галині Мацьків, БК«Будгарантгруп» Тарасу Хом’яку, ТОВ «Імперіал Групп Україна» Івану Конопацькому, ФГ«Арсен» Степану Таращуку, приватним підприємцям: Ігорю Процику, Ігорю Данилевичу, Петру Рибчаку і його брату Володимиру, Василю Габрику, Руслану Адамовичу, Володимиру Ломазі та Ігорю Ломазі.

Іван ВОЛИНЕЦЬ

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *