Збаразькі футболісти стали першим володарями Суперкубка області

Цими днями виповнюється 40 років з часу тріумфальної перемоги збаразької футбольної команди «Електрон». У футбольному сезоні 1977 року наші спортсмени вперше в історії збаразького футболу завоювали срібні медалі Чемпіонату Тернопільської області, а також виграли Кубок та Суперкубок області. Ці події уже стали частиною історії спортивного життя краю, тож варто нагадати про «команду молодості нашої», її гравців та найбільш знакові футбольні матчі.
Кубок області
24 липня 1977 року збаражани перемогли на стадіоні Ланівців місцеву команду у фінальному матчі за Кубок області. Інтрига зберігалася до кінця. Основний час зустрічі закінчився з рахунком 1:1, додатковий час також не при ніс нікому голів. Зате в результаті післяматчевих одинадцятиметрових штрафних ударів удача була на боці збаражан, які забили у ворота суперника на один м’яч більше – 3: 2, а героєм матчу став Василь Танащук, забивши вирішальний гол.
Суперкубок області
На завершення футбольного сезону збаражани як володарі кубка області здобули право зустрітися у двобої з чемпіоном області – командою «Ватра»(Тернопіль). У першому матчі, який відбувся на центральному стадіоні Тернополя, наша команда поступилася супернику з рахунком 2:1. А вже у другому матчі на своєму полі у Збаражі наші земляки розгромили «Ватру» – 4:2 і стали першими володарями Суперкубка, який, до речі, також розігрувався вперше в області. Два вирішальних голи забив Ігор Колодійчук.
У скарбничці збаражан – срібні медалі чемпіонату області
З травня по жовтень 1977 року на футбольних полях районів проходив чемпіонат області, у якому взяли участь 16 команд. Збаразька команда «Електрон» вперше у футбольній історії краю завоювала срібні медалі Чемпіонату, поступившись тернопільській «Ватрі».
Варто згадати усіх гравців, які в той час творили історію збаразького футболу. Шестеро з них уже покійні. Відійшли у Божі засвіти Василь Майкович, Петро Прядун, Ігор Колодійчук, Богдан Задойко, Володимир Колодійчук, Олег Філик. Вічна їм пам’ять, як і лікарю команди Зеновію Полісі.
Нині передають свій досвід молодому поколінню футболістів Ігор Сірий, Ярослав Мочило, Роман Колодійчук, Юрій Швецов, Любомир Голуб, Павло Брутко, Євген Табачук, Анатолій Островський, Василь Танащук, Володимир Білошицький, Василь Рудий, Олег П’єх, Валерій Дорошенко, Анатолій Мочило, Дмитро Бутор, Мирон Горбач.
У 70-ті роки вже минулого століття командою «Електрон» опікувався колектив заводу «Квантор», значну допомогу надавали колективи підприємств та колгоспів району. Капітаном команди був Євген Табачук, тренером – Дмитро Бутор, граючим тренером – Роман Колодійчук.
У 1978 році збаразька команда дебютувала в Чемпіонаті України серед команд колективів фізкультури. Варто зазначити, що в результаті поєдинків з іменитими суперниками збаражани вибороли друге місце, пропустивши вперед набагато досвідченішу команду «Сокіл». У цьому ж році у серпні в Збаражі на стадіоні наша команда вперше приймала ветеранів київського «Динамо», яких перемогла з рахунком 2:1.

Дмитро БУТОР, тренер команди

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *