Адвокати Василя Гнатюка оприлюднили нові докази того, він не вбивця

Впродовж двох днів 16 та 17 листопада в Тернопільському міськрайонному суді тривало судове засідання, ініційоване стороною обвинувачення, яка скерувала до суду клопотання про чергове продовження міри запобіжного заходу – тримання під вартою підозрюваному у вбивстві Іринки Мукоїди Василю Гнатюку ще на 60 днів. Суд задовольнив клопотання слідчого та прокурора, Новий рік та Різдво Василь проведе у СІЗО, суд продовжив йому термін запобіжного заходу до 15 січня 2018 року. Адвокати звісно ж оскаржуватимуть дане рішення, але з огляду на те, яка доля спіткала їхні попередні скарги, надія, що Василя відпустять принаймні під домашній арешт, примарна.
Суд не переконали шокуючі докази, які здобули та оприлюднили у залі суду захисники Василя Вадим Бондарчук, Андрій Русин та Олександр Слабий, які, на їхню думку, доводять непричетність Василя до скоєння вбивства Іринки Мукоїди, і свідчать про фальсифікацію слідством доказів проти їхнього підзахисного.
Так, Вадим Бондарчук заявив у суді, що сторона захисту отримала офіційний відеозапис огляду місця події, на якому чітко видно, що ножа, який поліція вважає ймовірним знаряддям вбивства Іринки Мукоїди, на місці виявлення тіла не було, він був покладений біля телефону вже в процесі огляду місця події, про що свідчить розкадровка самого оперативного відео. – Дане відео – первинний документ огляду місця події, – повідомив Вадим Бондарчук. – Відео складається з чотирьох файлів, які в процесі запису перериваються. На третьому файлі особа, яка здійснює відеозапис, розповідає, що на огляді місця події виявлено телефон, при цьому камера опускається і робить крупний план телефона, який позначено як речовий доказ під № 10. На цей момент біля телефона ножа немає, він з’являється біля телефона вже в наступному кадрі. З огляду на це, можна припустити, що ніж був покладений біля телефона згодом, що свідчить про пряму фальсифікацію слідством доказів проти мого підзахисного, – переконаний адвокат. Він попросив суд перглянути це відео і долучити до матеріалів справи, так само, як і зроблені скріншоти з цього відеозапису. На першому з них видно, що спочатку на огляді місця події ножа не було, а на другому ніж вже лежить поруч із телефоном вбитої. На підтвердження своїх слів адвокат показав фото-роздруківки скріншотів усім присутнім в залі і закликав суд витребувати оригінали цього відео у слідства, якщо у суду виникають будь-які сумніви щодо достовірності відео.
Ще однією сенсаційною новиною засідання 16 листопада, яка перекреслює усю доказову базу обвинувачення, стало те, що захисникам Василя, а саме Олександру Слабому, за ухвалою суду від 1 листопада вдалося отримати інформацію від оператора стільникового зв’язку ПРАТ Київстар про тимчасовий доступ до чотирьох номерів телефонів, які перебували поруч з телефоном Іринки Мукоїди у ніч, коли дівчину вбили. Дана інформація знаходиться на дисках, які захисник теж передав суду. Опрацьовуючи отриману інформацію, Олександру Слабому вдалося встановити ряд фактів, які кардинально суперечать слідству, суттєво впливають на правову кваліфікацію інкримінованих його підзахисному обвинувачень.
Адвокат Олександр Слабий заявив у суді, що безпосередньо на місці скоєння злочину було зафіксовано номер мобільного телефону, і це не номер Василя Гнатюка, а номер зовсім іншої особи, яка, на відміну від Василя, була знайома із потерпілою, спілкувалася з нею. Сторона захисту має відомості про цю особу, але оприлюднить їх уже під час судового розгляду. Олександр Слабий звернув увагу судді на те, що згідно з клопотанням прокурора вбивство Іринки Мукоїди відбулося в проміжку між 1.40 год і 2.20 год 26 червня 2017 року, разом з тим опрацювавши інформацію, надану оператором стільникового зв’язку, з’ясували, що номер телефону вбитої діяв о 7 год 11хв. 26 червня за два кілометри від місця де згодом було знайдено тіло Іринки. Цей факт, на переконання Олександра Слабого, свідчить про те, що Василь не причетний до вбивства Іринки Мукоїди, бо в той час, коли номер телефону вбитої рухався до місця, де віднайшли її тіло, Василь вже давно був вдома. Огляд доказів наданих суду адвокатами Василя Гнатюка 16 листопада суд проводив наступного дня у закритому режимі.
До речі, версію захисту та самого Василя, про те, що о пів на третю ночі 26 червня він вже перебував вдома, підтвердив таксист, який в ніч вбивства підвозив Василя із Вишнівця у Дзвинячу. Таксиста суд допитав 17 листопада, чоловік наголосив, що не помітив, що Василь був стривоженим, його поведінка не відрізнялася від звичної. Передавши судді здобуті докази, адвокати закликали суд не задовольняти клопотання сторони обвинувачення про продовження тримання під вартою їхнього підзахисного, а навпаки, змінити йому міру запобіжного заходу на будь-яку іншу, не пов’язану із триманням під вартою, адже навіть ті докази, які вони оприлюднили під час цього засідання підтверджують невинуватість Василя.
Варто зазначити, що про судове засідання 16 листопада о 17.00 год. захисники Василя дізналися за півгодини до його початку. Чим був спровокований поспіх незрозуміло, адже за ухвалою суду від 2 жовтня Василю продовжили термін тримання під вартою ще до 00.00.год 30 листопада. Попри те, адвокати таки встигли з Вінниці прибути у суд, правда, о 21 годині, через це засідання відкладалося. Коли ж нарешті усі учасники процесу були у зборі, прокурор Марина Чудопалова неочікувано для усіх звернулася до суду із клопотанням про слухання справи у закритому режимі. Мовляв, підозрюваний неповнолітній, в клопотанні міститься інформація, що стосується статевої свободи та недоторканності, яка може скомпрометувати Василя та містить дані про телефонні дзвінки, отримані гласними та негласними слідчими діями. Адвокати, законний захисник(мати Василя) і сам підозрюваний попросили суд, щоб розгляд був відкритим, через значний суспільний резонанс. Суддя дослухався до аргументів захисту, і засідання тривало у відкритому режимі. Доречі, цього разу розглядав клопотання про продовження запобіжного заходу Василю Гнатюку вже третій суддя – Василь Позняк. Зачитуючи клопотання про необхідність продовження терміну тримання під вартою Василю до 60 діб, прокурор озвучила нову та несподівану інформацію – виявляється, вбивця наніс Іринці вже не два, а три удари ножем в область серця та грудей. Цікаво, що в документі від 1 листопада про остаточну підозру, яку вручили Василю, слідчі написали вже про 4 удари ножа. На ці розбіжності у двох документах вказали суду адвокати. Так само, як і на те, що досі в матеріалах справи немає інформації про час смерті Іринки Мукоїди.
Серед новин і те, що у справі Василя Гнатюка змінився слідчий, замість Олександра Токара тепер слідчий Сергій Кисіль, вочевидь, той самий, який згідно протоколу огляду місця події, який був оприлюднений у Інтернеті, був присутній на місці виявлення трупа Іринки Мукоїди.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *