На вулицях Збаража – різдвяна казка

Хоча до Нового року та Різдва ще далеченько, та у Збаражі вже кілька тижнів панує святкова атмосфера.
Все почалося із відреставрованої центральної алеї у парку Бурляя, поблизу міської ради, де кілька тижнів тому було встановлено мініатюрні штучні ялиночки, які прикрасили двоколірною ілюмінацією. У вечірні години, а смеркає у грудні досить швидко, збаражани, повертаючись додому з роботи, чи просто гуляючи містом, були приємно вражені біло-червоною ілюмінацією, яка грайливо миготіла на штучних деревцях у парку, створюючи неповторну атмосферу новорічної казки і доброго дива. Ще не встигли містяни звикнути до святкової ілюмінації в парку Бурляя, як на них очікував новий сюрприз у середмісті.
Минулої п’ятниці на центральному майдані міста комунальники встановили новесеньку, високу та розкішну, штучну ялинку, яку міська рада закупила напередодні. Штучна ялинка – це не лише данина європейській новорічній традиції та моді, а насамперед піклування про довкілля, переконані у міській раді, адже, щоб вирости хоча б до півтора-двох метрів, ялинці потрібно з десяток років. Нерозумно нищити дерева заради кількатижневих новорічно-різдвяних свят, вважає міський голова. До речі, збаразька ялинка, а особливо її верхівка, своєю формою дуже нагадує різдвяне дерево у Рокфеллер-центрі у Нью-Йорку з улюбленого різдвяного фільму «Один удома-2». Така асоціація теж дуже тішить містян і моментально покращує настрій.
Більше того, усі дерева довкола майдану теж прикрасили десятками метрів різнокольорової ілюмінації, яка щовечора перетворює усе до невпізнання і створює надзвичайно святковий настрій у всіх містян – і дорослих і діточок. До втіхи останніх, на майдані поселили трьох казкових оленів, які у вечірню пору теж спалахують тисячами яскравих вогників. І хоча центральну міську ялинку наразі прикрашає лише блискуча верхівка у формі зірки, майдан Івана Франка в Збаражі вже став місцем паломництва місятян та гостей міста, люди залюбки фотографуються, роблять селфі на фоні усієї цієї краси. Найбільше веселощів та дитячого сміху на майдані було чути минулої неділі та понеділка, коли усю цю рукотворну красу прикрасила ще й природа, щедро припорошивши усе довкола снігом, принаймні на кілька днів перетворивши місто на справжню зимову казку. Наразі від снігу не залишилося і сліду.
Такої краси, оздоби та масштабності ілюмінацій та інсталяцій у Збаражі ще не було. Усю цю неймовірну красу та правдивий дух Різдва подарували збаражанам міська рада та міський голова Роман Полікровський. Але це ще не всі сюрпризи від міської влади. Днями на майдані ще на одну інсталяцію –стане більше, для цього вже привезли чимало тюків соломи, головного будівельного матеріалу для спорудження різдвяної шопки.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *