Німецькі червонохрестівці продовжуватимуть співпрацю зі Збаражем

Нещодавно представники місцевої організації Товариства Червоного Хреста разом із колегами з Тернополя, Чорткова та Львова повернулись із закордонної робочої поїздки до німецьких друзів, з якими склалася тісна і плідна співпраця. Українці прозвітували про свою роботу, а червонохрестівці з Гундельфінгена, Фрайбурга та інших містечок поділились своїм досвідом і показали, як налагоджена соціальна робота у їхній країні.
Візит українців до німецьких партнерів став черговою ланкою у налагодженні партнерства Товариств Червоного Хреста двох країн, розпочатого ще у 1991 році, коли вперше був відправлений гуманітарний вантаж до України. А з 2012 року була започаткована спільна робота районних організацій ТЧХ Тернополя, Збаража та Чорткова із такими ж організаціями у Німеччині. Зокрема, Збаразька ТЧХ налагодила взаємозв’язки з червонохрестівцями Гундельфінгена. Саме завдяки їхній допомозі організація має можливість проводити різноманітні заходи та виконувати необхідні роботи. Днями за кошти цих благодійників – 4,5 тис. євро – завершилось перекриття даху будинку, де розміщена районна організація ТЧХ. Також німці взяли на себе фінансування щомісячного придбання 65 продуктових наборів для потребуючих підопічних ТЧХ. А ще, що дуже важливо, закордонні друзі знайшли можливість профінансувати на наступний, 2018 рік, зарплати двом спеціалістам організації, оскільки посади медсестер у Товаристві були ліквідовані. Потреба ж у працівниках, які б виконували медичні послуги, проводили курси надання екстреної долікарської допомоги, розфасовували гуманітарну допомогу, виконували інші завдання, залишилася. Голова Тернопільської обласної організації ТЧХ Олександра Бригадир, звітуючи перед закордонними колегами, повідомила, що загалом по Україні внаслідок закриття програми підтримки державою Товариства Червоного Хреста, звільнено 3200 медсестер, які у ньому працювали.
– Нам пощастило, – відзначила голова районної організації ТЧХ Марія Милян, – що німецькі партнери виявили таке розуміння ситуації і вирішили взяти на себе оплату праці наших фахівців. Таке рішення було не випадковим. Вони переконались, що наша організація працює дуже активно, багато уже зроблено, маємо чимало планів. До того ж неухильно виконуємо свої зобов’язання перед закордонними благодійниками, за що отримали від них такий великий кредит довіри. Побувавши у Німеччині, ми зарядились новим натхненням до роботи. Нам показали наскільки продумана там діяльність у сфері соціального захисту людей похилого віку, самотніх. Фахівців для догляду за потребуючими людьми там готують уже з відповідних шкіл та коледжів. У будинках для старших людей створені дуже комфортні умови проживання, де мешканці почуваються дійсно щасливими. Ми побували і у реабілітаційному центрі, який здивував нас потужними можливостями. Тобто, наша делегація побачила, як успішно працює система соціального захисту. Належні умови життя у старості люди мають не в останню чергу і завдяки накопиченим страховим внескам, які вони сплачують, працюючи впродовж свого життя.
Під час поїздки кожен з нас збагатився потрібним йому досвідом. До прикладу, наші працівниці Іра Горошко та Марія Радьо один день стажувались в амбулаторному відділенні притулку для літніх людей. Під керівництвом старшої медсестри доглядали за хворими пацієнтами, переймали усі тонкощі цієї відповідальної справи, яких раніше не знали. Нові знання та враження, отримані у цікавій та корисній подорожі, обов’язково стануть добрими помічниками у нашій майбутній діяльності.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *