Опальні депутати-радикали оприлюднили компромат на партійних босів

У вівторок, 5 грудня, о 10.00 год, коли у Києві прихильники Міхо визволяли свого лідера з мікроавтобуса СБУ, куди його силовики, навіть не з першої спроби «запакували», щоб відвезти на допит в ГПУ, перед цим знявши із «дуже слизького та небезпечного даху», у Збаражі відбувалося також інтригуюче та викривальне дійство – прес-коференція двох опальних радикалів, депутатів районної та міської ради – Романа Обізюка та Петра Напованця.
Позбавити тих партійного мандата та депутатства пообіцяло обласне та районне керівництво радикалів після того, як їхні збаразькі однопартійці почали їх критикувати. Діючи на випередження, Роман Обізюк на прес-конференції привселюдно вирвав власне фото із пластикового партійного квитка і заявив, що хоча й надалі залишається прихильником радикалізму як ідеології, але не хоче більше бути членом радикальної партії. – Набридла та брехня, досить гнити в цьому болоті, – прокоментував свій вихід позафракційний депутат районної ради і закликав колег наслідувати його вчинок, повідомивши присутнім на прес-конференції журналістам, що таких бажаючих в районі вже є 23 людини. Роман Обізюк заявив, що вони колективно напишуть офіційні заяви на вихід із лав партії і передадуть їх листом на Київ. Крім цього, екс-ляшківець розкрив кілька таємних рецептів «партійної кухні» радикалів. Розказав про те, як став членом РПЛ, як створювалася організація в районі, як за власні кошти винаймав приміщення під партійний офіс, утримував його, як познайомився із Богданом Яциковським, який приїхав у штаб разом із мамою, як повірив йому та допомагав із виборами, про кулуарні та підкилимні домовленості щодо створення коаліції з БПП у районній раді. Як результат цих «договорняків» було створено провладну більшість у райраді, обрано головою Світлану Боднар(квота БПП) та її заступника Юлію Чванкіну(квотаРПЛ). Розповів пан Обізюк і про минуле Богдана Яциковського, зокрема про той час, коли він був заступником голови РДА часів Януковича та Хоптяна. Що, перебуваючи на цій посаді під час Революції Гідності, нібито посилав автобуси із мітингувальниками до Києва на Антимайдан.
Будучи противником створення коаліції між БПП та РПЛ, Роман Обізюк на першому ж засіданні сесії районної ради заявив про свою позафракційність. Що стосується заяв щодо позбавлення його депутатства, то, на його думку, це профанація. Юристи запевняють, що процес відкликання із депутатства дуже трудомісткий і через це нереальний для виконання.
Щоб зекономити бюджетні кошти, прихильник радикальних дій Роман Обізюк вважає за необхідне, взагалі скоротити посаду заступника голови районної ради, на оплату «бездіяльності» якої витрачаються великі кошти. – За ці гроші можна було б найняти 12 людей, виплачуючи їм мінімальну заробітну плату 3200грн, за яку б вони прибирали наше місто, розчищали сніг тощо, – переконаний екс-радикал. На підтвердження своїх слів депутат продемонстрував роздруківку із зазначеними сумами зарплатних нарахувань, матеріальних допомог та виплат заступнику голови райради.
Бив себе у груди, що не знав про «регіонівське» минуле Богдана Яциковського, якого сам привів до влади, й інший опальний «радикал» Петро Напованець. Він божився, що теж повірив Яциковському на слово, хоча перші докази про причетність останнього до «регіоналів» дізнався за десять днів до закінчення виборчої кампанії 2014 року, коли пана Петра, як влучно підмітив Роман Обізюк, «Яциковський підібрав» у свою команду на вибори.
Петро Напованець, до якого додому, за його словами, особисто приїжджав Богдан Яциковський перед виборами, просячи допомогти йому у передвиборчій агітації, не лише сам погодився співпрацювати у його команді, повіривши обіцянкам останнього розчистити Гнізну, реконструювати сміттєзвалище на Старому Збаражі, а ще й допоміг організувати зустріч із сином легендарного командира УПА Романа Шухевича, Юрієм Шухевичем, якого радикали використали, прикрившись, неначе парасолькою, аби непомітно протягнути в ради та український парламент потрібних депутатів. Нині за те, що пішов проти партійного керівництва, вважає Петро Напованець, в установу (Станцію юних техніків), яку він багато років очолює, надіслали міністерську перевірку.
Якщо запевненням неофіта політичного життя Романа Обізюка, що, мовляв, Богдан Яциковський його «ошукав», ще можна повірити, то Петру Напованцю – аксакалу та досвідченому важковаговику місцевої політики, людині, яка змінила не одну партійну стайню, якось не ймеш віри, що, підтримавши Богдана Яциковського на виборах, він не знав про його політичне реноме. На мою думку, Петро Напованець тут лукавить. Звинувачуючи свого партійного боса «в брехні і співпраці із регіоналами», самі опальні радикали теж виглядають не надто переконливо, адже чомусь мовчали більше трьох років, хоча про те, хто займався відправкою збаражан та мешканців району на антимайдан, знали раніше. Чому саме зараз пригадали про існування сенсаційних списків, фактично доносів, які нібито, за словами Петра Напованця, писав його радикальний бос Валентину Хоптяну? Чому інформація про те, що під час Революції Гідності ще в одного очільника ДЮСШ в районі ті самі люди вимагали відправити масовку на антимайдан, теж отримала розголос саме зараз, хоча, зі слів самого Петра Напованця, про те, що тодішнє керівництво райдержадміністрації його «пресує», повідомив йому сам керівник спортшколи Вадим Драган. Більше того, зі слів Петра Напованця, йому особисто з автобуса зателефонував односелець і поділився здогадкою про те, що насправді їх везуть не на Майдан, а на Антимайдан. Після чого, як стверджує депутат, він зібрав пояснення у пасажирів цього автобуса, оприлюднив їх на сесії міської ради та направив запит в прокуратуру. Чому ж стільки років мовчав, допомагав людині, яку підозрював у нечесності, і заговорив лише зараз, після сутчок під районною та міською радами, коли його самого нардепи разом із босом, якого він привів до влади, звинуватили у побитті. Чому досі не оприлюднив тих сенсаційних доносів, які нібито писав Валентину Хоптяну Богдан Яциковський за часів роботи у Збаразькій РДА? Чому про правду та її захист згадують лише після особистих образ і тоді, коли це політично доцільно?
Нагадаємо, що під час останніх сесій Збаразької районної та міської рад, за словами Романа Обізюка та Петра Напованця, кілька десятків невідомих молодиків у спортивних костюмах, як вони вважають, «тітушок», усіляко ображаючи їх, разом із головним радикалом області, депутатом обласної ради Богданом Яциковським та народними депутатами – ляшківцем Василем Амельченком та народнофронтівцем Євгеном Дейдеєм, намагалися перешкодити їм увійти до адмінбудівлі ради, щоби взяти участь у сесії, при цьому, за словами опальних радикалів, застосувавши фізичну силу. (Відео цих подій оприлюднено в соцмережах).
Натомість у відповіді на звернення Петра Напованця, якого навіть не опитали щодо вчинення по відношенню до нього неправомірних дій, у збаразькій поліції йому повідомили, що згідно із поясненням заступника голови районної ради Юлії Чванкіної, у день сесії районної ради 27 жовтня усі депутати могли безперешкодно зайти у приміщення адмінбудівлі, жодним депутатам ніхто не перешкоджав потрапити у сесійну залу, а біля входу в адмінбудівлю райради просто відбувався мирний мітинг, зустріч збаражан із народним депутатом Василем Амельченком. Отриману від правоохоронців відповідь Петро Напованець зачитав на прес-конференції.
P.S. З огляду на те, що прес-конференція опальних радикалів, незважаючи на заявлену сенсаційність, не дала вичерпних та аргументованих підтверджень достовірності оприлюдненого компромату, редакція «Народного слова» просить звертатися усіх, хто має факти, які підтверджують або спростовують оприлюднену на прес-конференції інформацію про співпрацю місцевих радикалів із злочинним режимом Януковича.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *