Святий Миколай дав успішний старт наймолодшим борцям

Наймолодші вихованці Збаразької ДЮСШ та ФСК «Чемпіон» у середу, 20 грудня, змагались за нагороди від Святого Миколая. У турнірі взяли участь майже вісімдесят початківців та наймолодших юнаків, які займаються вільною боротьбою у Збаражі та Вишнівці ( тренери – Петро та Євген Королі, Олександр Шафранський, Олег Борисевич). Спробувати свої сили приїхав навіть юний спортсмен із Шумська. Під час урочистого відкриття привітали учасників традиційного районного турніру голова Збаразької райдержадміністрації Анатолій Качка, представники районної ради, президент ФСК «Чемпіон» Петро Король, які зичили юним спортсменам вдалих стартів, насолоди від перемог та подальших успіхів у їхній спортивній кар’єрі.
Учасники були поділені на 16 вагових категорій, починаючи від 20 кілограмів. Тож кожен дебютант мав нагоду виступити у найкомфортніших для нього умовах. До того ж, підтримати дітей у їхніх перших змаганнях прийшли їхні друзі, батьки та дідусі. До прикладу, у семирічних братиків Дениса та Остапа Худо було аж двоє надійних уболівальників – тато Андрій та дідусь Михайло Гузьо. Хлопчики зізнались, що привів їх у борцівський зал саме дідусь, і їм сподобалось, тренуються систематично чотири рази в тиждень і ніколи не пропускають занять, хочуть стати сильними, навчитись захищати себе від будь-яких нападників. – Привів сюди наших двійнят, – каже Михайло Гузьо, – щоб прищепити їм здоровий спосіб життя. На мою думку, вільна боротьба найбільше підходить для загального фізичного розвитку хлопців. Тут гарні тренери, які приділяють багато уваги дітям, добрі умови. Юні борці мають змогу часто їздити на змагання не лише по Україні, а й за кордон. – Головне, що дітям подобається, – додає тато, – вони мають де витрачати зайву енергію. Відколи почали займатись спортом, у них з’явився кращий апетит, і виглядають вони бадьоріші, завжди захоплено розказують про те, чого навчилися, демонструють мені нові прийоми, яких навчились за два з половиною місяця. Тож стараюсь їх підтримувати у їхньому корисному захопленні.
Батьки п’ятикласника Іллі Вінтоновича Ольга та Сергій також при будь-якій найменшій можливості намагаються не пропускати виступів сина. Завжди радіють його перемогам. –Ілля, – каже батько, – має уже 13 медалей. Хоча займається лише два з половиною роки. Побував недавно і в Німеччині. Він нам сказав, що хоче стати знаменитим спортсменом. І бачимо, що наміри його цілком серйозні. Весь вільний від уроків час він віддає лише спортивній боротьбі. Інших захоплень у нього немає. Хоча пробував займатись і футболом, але чомусь покинув. – Велику роль, додає мама юного спортсмена, – грають і тренери. Ми щиро вдячні Олександру Шафранському, Петру та Євгену Королям за їхню копітку професійну працю, за їхнє уважне ставлення до вихованців.
Серед батьків, які прийшли подивитись на виступи своїх дітей, був і Михайло Яблонський. – Вільна боротьба, – підкреслив пан Михайло, – на мою думку , виховує справжніх мужчин. Наш Арсен займається уже біля двох років. І йому дуже подобається цей вид спорту. Я завжди підтримую сина, і кажу йому, що він для мене найкращий, незалежно від того, чи перемагає у сутичках, чи ні, чи отримує медаль на змаганнях, чи залишається без призового місця. Це ж зовсім не головне. Головне – працювати над собою, переборювати свої слабкості. Тим більше, коли є такі сильні наставники, дружний колектив.
Тож завдяки активній підтримці близьких юні борці гідно пройшли випробування у непростих поєдинках, які принесли комусь перші розчарування, а когось окрилили на подальші перемоги. Але особливо засмучених у цей день видно не було. Адже медаль та грамоту отримав майже кожен, а подарунки від Святого Миколая підсолодили навіть найгіркіші сльози та засвітили веселі усмішки на усіх дитячих обличчях.
Хоча, звичайно, найбільше поталанило тим, хто повертався додому з золотою медаллю. Зокрема, чемпіонами змагань стали Остап Худо, Олег Кирик, Андрій Воскобойник, Олександр Мацюк, Вітя Глоговський, Павло Милян, Матвій Радібов, Юрій Дячук, Григорій Шафранський, Віталій Глоговський, Олександр Смакула, Ігор Захарків, Ілля Вінтонович, Владислав Хариш, Катя Мельник, Вікторія Воскобойник.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *