У Збаражі згадували репресованих патріархів УАПЦ

27 листопада минуло 80 років з часу репресій доби «Великого Терору», зокрема, дня розстрілу Митрополита УАПЦ Василя Липківського. 27 листопада рішенням ІІІ помісного Собору УАПЦ було оголошено Днем пам’яті святих новомучеників землі української – мучеників і сповідників Христової віри, загиблих в Україні від безбожницької влади протягом 1917-1991 років. Відтак, духівництво УАПЦ долучило митрополита Василя Липківського та його соратників до лику святих.
Мала академія «Подвижники віри», яка відбулася в неділю, 26 листопада, в актовому залі Збаразької музичної школи, розпочалася молитовним співом хору священиків Збаразького благочиння. Продовжили захід духовні пісні. Ведуча розповіла присутнім про гігантський масштаб репресій: «За 15 місяців кампанії за політичними звинуваченнями в СССР було заарештовано більше 1,7 млн. осіб. До розстрілу з політичних мотивів були приречені 681692 особи.
Репресії проти духовенства були такими, що в Сибірі українських священиків було в п’ять разів більше, аніж залишилося їх в Україні».
Присутні переглянули відеофільм про історію та ліквідацію Української Православної Автокефальної Церкви і роль митрополита Василя Липківського в її становленні.
Протоієрей Андрій Лецан (настоятель храму Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього с. Чеснівський Раковець Збаразького району) розповів про життєвий страдницький шлях Василя Липківського, про його величезний внесок в історію церковного життя України. Хори Братства ОУН-УПА та хор Союзу українок виконали низку патріотичних пісень. Священики відправили панахиду за всіх репресованих і закатованих жертв «Великого Терору» зокрема, представників духовенства та митрополита Василя Липківського.
На завершення заходу настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці ієрей Роман Сливка, подякував всім учасникам та присутнім, і зазначив, що дуже важливо берегти пам’ять про страшні події тих років і цінувати вклад всіх тих мучеників, що жили, творили і вмирали за Україну. Пролунав духовний гімн України «Боже великий, єдиний, нам Україну храни».
На книжковій виставці були представлені Книги пам’яті репресованих жертв Тернопільської області та Збаразького району, книги з історії, «Проповіді на неділі й свята» авторства митрополита Василя Липківського та його праця «Відродження церкви в Україні»(книга була видана1959 року в Торонто і подарована бібліотеці з приватної колекції українця Петра Телев’яка з Лондона). Обробку відеофільму здійснив системний адміністратор Збаразької ЦБС Василь Чорняк.
Захід відбувся за ініціативи підприємця Ігоря Ломаги.

Тетяна СТАХІВ
завідувачка відділу обслуговування Збаразької ЦБ

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *