Учні другої школи пересвідчились, що квест – це цікаво

У другій Збаразькій одинадцятирічці відбувся літературний квест для учнів 1-4 класів, присвячений Дню української писемності. Оскільки учасниками були молодші школярі, то й тематику організатори обрали відповідну – казкову, назвавши квест «Казковий світ нас кличе до пригод».
У квесті взяли участь 11 команд-класів. Діти у супроводі своїх учителів повинні були пройти усі пункти, передбачені квестовою програмою. На кожній із 11 станцій на них чекали помічники в костюмах казкових героїв із підказками щодо наступного маршруту.
Учні із захватом виконували завдання – наввипередки відгадували імена героїв казок, танцювали на балу з Попелюшкою, допомагали листоноші Сороці з’ясовувати, хто з казкових героїв надіслав телеграму, змагалися в спортивній естафеті. За правильні відповіді вони одержували підказку, де знаходиться наступна станція, та літеру пароля. Врешті усі команди впоралися із завданнями і зібрали чарівне слово-пароль з 11 літер. Ним виявилось, звісно ж, слово «писемність».
– Час казкового маршруту ми розраховували по хвилинах, – розповідає заступник директора школи з виховної роботи Наталія Стасюк, – щоб команди не зустрічалися на станціях. Квест для молодших школярів провели вперше. Намагалися зробити його різноманітним, цікавим для дітей, наповнити атмосферою казок і таємниць. Переконались, що діткам сподобалось. Незабутньою для учнів нашої школи стала участь у спортивно-патріотичному квесті із промовистою назвою «Знайди Декларацію – врятуй державу» в рамках проведення декади Захисника України. До заходу були залучені учні 5-11 класів, а також педагогічний колектив школи на чолі з директором Ганною Альохіною.
Варто зауважити, що квест у школі стає доброю традицією (минулоріч він був присвячений 26-ій річниці Незалежності України). Це не випадково, адже весь навчально-виховний процес у закладі, який уже понад 10 років знаний як школа сприяння здоров’ю, спрямований на формування, збереження і зміцнення здоров’я дітей (про це свідчать неодноразові перемоги у Всеукраїнському конкурсі-захисті на кращу модель шкіл сприяння здоров’ю). Головною метою учасників було знайти кінцевий пункт і виконати останнє завдання – віднайти Декларацію про державний суверенітет України. Шукаючи визначені пункти, діти виявляли здібності справжніх розвідників. Умови квесту полягали в активному пошуку таємних станцій, де на дітей чекали цікаві завдання. Учні взяли участь у дотепних та таємничих перегонах, де потрібно було виявити сміливість і кмітливість, розум та креативність. Вони вправлялися у швидкості на естафетах, демонстрували практичні вміння юного туриста в умовах, наближених до природних: команди долали «заболочену» ділянку шляху, розкладали намет, одягали спальні мішки, працювали з мотузками (зав’язували різні види вузлів) та карабінами, виявляли здібності справжніх художників – спільно створювали героїчну постать козака, виконували інтелектуальні завдання, співали, вправлялися у ролі стилістів-модельєрів – одягали справжніх козаків та козачок, дефілювали, демонстрували знання рідної мови, історії України та рідного міста, української кухні, виявляли творчість під час виконання українських танців, розгадували ребуси та шифри.
Право урочисто зачитати витяг із документа надали президенту учнівського парламенту Василю Грабовському.
Родзинкою свята стало частування учасників справжньою козацькою кашею. Після випробувань на силу, міцність, кмітливість учні із задоволенням смакували традиційну українську страву.
Організаторами гри були члени учнівського парламенту «Міст» за підтримки всього педагогічного колективу.
Завдяки спільним зусиллям учителів та учнів квест пройшов весело і цікаво, діти отримали багато позитивних емоцій, а головне те, що спортивно-патріотичні ігри ще більше згуртували шкільну родину.

Оксана МОРГУН

Довідково. Квест – аматорське спортивно-інтелектуальне змагання, основою якого є послідовне виконання командами або окремими гравцями заздалегідь підготовлених завдань.

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *