І колядки вивчили і розважились

Належно підготуватися до різдвяних свят та весело провести своє дозвілля мали нагоду діти, які з 2 по 4 січня відвідували табір, зорганізований при парафії Христового Воскресіння у Збаражі.
– Відтепер, – відзначив настоятель храму отець Олексій Боднарчук, – ми плануємо проводити «Канікули з Богом» не лише влітку, а й під час зимових шкільних канікул. Приємно, що з такою гарною ініціативою виступили молоді активні християни-аніматори, які дуже люблять допомагати священикам та семінаристам в організації корисного та активного відпочинку учнів.
Оскільки табір організований у передсвятковий час, то відповідно його тематика відображена у назві – « Різдво у наших серцях». Діти від 6 до 16 років впродовж трьох днів мали нагоду відвідувати Богослужіння, приступати до сповіді, причащатися, розмовляти із священиками отцем Олексієм та отцем Омеляном Колодчаком на духовні теми. А ще цікаво проводити час із семінаристами Тернопільської вищої духовної семінарії ім. Йосифа Сліпого, вихідцями із нашого району – братами Володимиром Стецьком із Збаража, Миколою Дмитроцою із Травневого та Дмитром Бобесюком із Красносільців. Також діти залюбки танцювали банси (великі танці), грали командні ігри, малювали, ходили на екскурсії разом із волонтерами – християнськими аніматорами студентками-першокурсницями медінституту Софією та Соломією Невідомими, одинадцятикласницями Іриною Польовою і Валентиною Кульпою, студенткою першого курсу ТНЕУ Мар’яною Левкович. Дівчата навчаються у тернопільській школі християнських аніматорів, до якої приймають молодь із 16 років. Мар’яна Левкович навчається уже третій рік і дуже захоплена заняттями, які відвідує раз у тиждень, щосуботи. – Ми з подругами, – відзначила Мар’яна, – влітку уже працювали аніматорами і побачили, що дітям у такому таборі дуже подобається. Тому вирішили знову подарувати їм задоволення від спілкування один з одним, з семінаристами та духовними наставниками, і запропонували нашим священикам запровадити традицію зимових «Канікул з Богом». Вони на лише охоче підтримали нас, а й залюбки допомагали підготуватись, виготовити для кожного учасника спеціальні книжечки, підписані їхніми іменами, які діти носили на шиї на шнурочку, а в середині ми помістили видрукувані дев’ять колядок, які вивчали усі разом. Хоча зараз у холодну пору року, трохи менше можливостей гратись і танцювати на свіжому повітрі, займаємося у приміщенні школи №1, та все ж діти задоволені, бо їм тут цікаво і затишно. – Якби був сніг, – додав отець Олексій, – то, звичайно, діти ще б покатались на санчатах, знайшлося б більше веселих розваг, але, на жаль, погода трішки підвела і мусимо якось підлаштовуватись під обставини, встановлювати батут у приміщенні та придумувати ще щось. Сподіваюсь, що зимові табори при нашій парафії з часом стануть такими ж популярними і улюбленими серед дітей, як і літні, які збирають близько півтори сотні школярів зі Збаража та найближчих сіл.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *