У Бучачі медики перекривають дорогу через борги по зарплаті, хоча влада ще минулого року прозвітувала, що питання зарплат медиків вирішено

17 січня у Бучачі півсотні медичних працівників перекривали дорогу, вимагаючи від влади виплатити їм заборгованість по зарплаті, якої люди не бачили вже три місяці. На саморобних плакатах із картонних ящиків були написані назви медичних закладів, яким боргують зарплату, а також звернення до чиновників, зокрема «Золотопотіцька РКЛ», «Заплатіть нам зарплату», «Брехуни, майте совість», «Геть злодіїв!». Акція протесту відбувалася в районі автовокзалу, що спричинило конфлікти та суперечки між водіями та мітингувальниками, які радили останнім звертатися до керівництва міста, району та області, або просто їхати закордон на заробітки. Протестувальники запевняли, що зверталися у всі інстанції, але безрезультатно. Вони вибачалися за тимчасові незручності учасників руху, але стверджували, що вдалися до цього крайнього заходу – перекриття дороги, через відчай та безвихідь. Нагадаємо, що наприкінці минулого року через заборгованість по заробітній платі до різноманітних акцій протесту вдавалися медики кількох районних лікарень. У Збаразькому районі аналогічна заборгованість із заробітною платою була у Вишнівецькій РКЛ. З липня по жовтень людям не виплатили майже два мільйони гривень. Про це детально писали журналісти «Народного слова» у статті «Вишнівецькі медики стали заручниками медичної реформи та децентралізації». (Див «Народне слово» № 43 від 27 жовтня 2017 року, стор. 2).
Напередодні нового року очільник області Степан Барна у районних та обласних газетах звітував про те, що проблему заробітних плат медиків області вирішено і на підтвердження своїх слів демонстрував інфографіку розподілу стабілізаційної дотації на медицину на 2017 рік. Мовляв, постановою Кабміну у 2017 році Тернопільщині було виділено 65 мільйонів гривень, останній розподіл коштів Держбюджету на зарплату медикам області отримали ще в грудні. Більше того, за словами голови ОДА, лише для погашення заборгованості з обласного бюджету виділили 8 мільйонів гривень. «Ці 8 мільйонів гривень надійдуть в лікувальні заклади краю до 1 січня, а завдяки стабілізаційній дотації до 7 січня ми закриємо борги по зарплатах по всій області,» – обіцяв Степан Барна у статті «Степан Барна: Проблему заробітних плат медиків області – вирішено!» (Див. «Народне слово» № 52 за 29 грудня 2017 року, стор.3.).
Дивна ситуація складається: про те, що боргів по заробітній платі перед медиками області немає, прозвітували ще у минулому році, а в новому, 2018-му, люди чомусь знову перекривають дороги. Напевно, не читали статті голови ОДА і не бачили інфографіки.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *