У новий рік – з бюджетом і новими технологіями

На двадцять першій сесії міської ради, яка відбулася 22 грудня, прийнято міський бюджет на 2018 рік та вирішено ряд інших питань, серед яких – участь у реалізації проекту «Smart громада – створюємо разом» та вступ міської ради до Асоціації відкритих міст, також було прийнято рішення про розроблення містобудівної документації Генерального плану Збаража, розглянуто низку заяв громадян щодо передачі земельних ділянок у власність, дозволу на складання технічної документації та ін.
Загалом передбачається, що до міської скарбниці надійде понад 15 млн грн. Як відзначила начальник фінансово-господарського відділу Марія Опалюк, це практично на рівні минулого року. Головними статтями надходжень залишаються податки з продажу підакцизних товарів, єдиний податок та земельний. Хоча на усі потреби даної суми не вистачить, проте і з неї виділено понад 5 млн гривень на благоустрій, в тому числі і на подальше облаштування вуличного освітлення, скверу Героїв національно-визвольної боротьби (біля ЗОШ №1), ремонт зупинок по вул. Грушевського та Січових Стрільців. Будуть виділені кошти і на розвиток фізичної культури та спорту, на ремонт доріг та розробку містобудівної документації. Детальніше про доходи та видатки міського бюджету-2018 читайте у нижче наведених таблицях.
Рішення про вступ Збаража до Асоціації відкритих міст відкриває широкі перспективи для розвитку громади. Асоціація відкритих міст заснована два роки тому з метою задоволення органів місцевого самоврядування у сучасній інформації, нових технологіях, інвестиціях, обміні досвідом з українськими та західними партнерами у сфері розвитку електронного врядування та електронної демократії, а також у розвитку інтерактивної платформи «Відкрите місто». Основними завданнями є сприяння впровадженню нових технологій комунікації органів влади з громадянами, нагромадження співпраці між членами Асоціації та громадськими організаціями в реалізації спільних проектів, спільна підтримка членами Асоціації інтерактивної платформи «Відкрите місто» та розвиток нових її функцій, розвиток міжнародного співробітництва з метою запозичення досвіду забезпечення відкритості та прозорості у роботі органів місцевого самоврядування через впровадження інструментів електронної демократії та електронного врядування. Збараж стане 15-м містом, яке увійшло до Асоціації, заснованої дев’ятьма містами. Проект «Smart громада – створюємо разом» розроблений саме задля виконання згаданих цілей і спрямований на створення сучасної моделі управління на засадах передових знань та впровадження сучасних інформаційних технологій для створення комфортного середовища , підвищення якості послуг, прозорості та відкритості влади, партнерства з бізнесом, активізації участі мешканців у процесах розвитку громад та формуванні політики. Якщо проект буде втілений в життя, то він матиме дуже практичне значення. До прикладу, кожен мешканець Збаража з допомогою Інтернету зможе повідомляти владу про існуючі негаразди у тому чи іншому місці, на певній ділянці вулиці чи в котромусь будинку. Повідомлення потраплятиме на спеціальну електронну сторінку із картою міста, і відповідні служби матимуть змогу оперативно зреагувати на прорив труби чи не вивезене сміття та інші несправності, аварійні ситуації. Нові можливості дозволять місцевим мешканцям активніше долучатися до наведення ладу у місті, інтенсивніше впливати на розвиток громади у різних сферах.
А поки проект на стадії впровадження, у міській раді уже застосовують нові технології. На сесійних засіданнях почали використовувати озвучення з мікрофонами і колонками, великий екран, на якому усі присутні мають змогу роздивитись додатки до рішень, графіки. Із таким нововведенням депутатам стало зручніше вирішувати і земельні питання, маючи перед очима зображення розміщення кожної ділянки, про яку йде мова.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *