Вчителька з Великих Вікнин стала лауреатом премії імені Степана Будного

Днями наша землячка – член Національної спілки журналістів України Надія Тарасюк стала лауреатом літературно-мистецької премії імені Степана Будного, якою в нашій області відзначають талановиту молодь до 35 років за особливі здобутки в поетичній творчості. Таким чином Тернопільська обласна організація Національної спілки письменників України офіційно засвідчила визнання непересічного таланту вчительки-поетеси, який яскраво проявився у збірці віршів «Про що мовчала шибка». Книжечка лірики у 90 сторінок, що видрукувана у Тернополі за фінансової підтримки Тернопільської обласної державної адміністрації та обласної ради, побачила світ у 2014 році. Уся збірка наскрізь пронизана ліризмом. Через призму власного світобачення, торкаючись багатьох тем, автор запрошує у світ її величності Поезії з усією свіжістю образів і метафор.
У своєму вступному слові редактор збірки член Національної спілки письменників України Володимир Кравчук захоплено висловлюється про творчість колеги та зізнається:
«Щось хвилююче, таке просте, беззахисно-щире вабило і продовжує вабити у її творчості, як от хоча б оці рядки:
Перший просвіток – фоном дощу…/Наче перстень, просвічує небо./
Молоденьким грибом росту,/Парасольку в руках тереблю.
Або такі:
Мокрим клопотом /Стогне день./Голі віти /Біжать навскач. /На підгортках
Струнких кишень/Продірявлені/ Сни . Пробач.»
«Вірю у творчий біг слова Надії Тарасюк, навіть в умовах складного сьогодення, спрямований до сердець справжніх шанувальників Поезії», – такими словами завершує передмову відомий поет.
«Про що мовчала шибка» – друга поетична збірка поетеси. Перша – із назвою «Туману яблуневого роса» – вийшла ще у студентські роки, у 2004.
Надя працює у рідному селі Великі Вікнини Збаразького району вчителем української мови та літератури. Народилася 14 березня 1983 року. Закінчила філологічний факультет Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка. З 2008 року – член крайового літературного об’єднання при Тернопільській обласній організації НСПУ, 2010-го вступила до Національної спілки журналістів України. Редагує шкільну газету літературно-журналістського гуртка «Сонячний зайчик і К». Нагороджена Почесною грамотою НСЖУ. Твори Надії Тарасюк можна зустріти у багатьох періодичних виданнях. Її вірші друкувались у газетах, журналі «Літературний Тернопіль», у літературно-мистецькому збірнику «Рушник» та збірнику інтимної лірики поетів Тернопілля «Цілунок троянди», в альманахах «Ключі», «Подільська толока», «Освітянська скриня». Поетеса – учасник проекту «Провесінь Тернопілля» ( творчість молодих он-лайн: літературний відеоподкаст).
Довідково: літературно-мистецька премія ім. Степана Будного була заснована у Тернополі у 1972 році на знак вшанування пам’яті про непересічного уродженця області. Степан Будний народився у 1933 році у Струсові. Помер у 25-річному віці через невиліковну хворобу, не встигши реалізувати свій значний потенціал оригінального митця. Проте невеликий його доробок збагатив українську лірику новою тематикою, новими жанрами та інтонаціями. Сила його поезії в тому, що він створив неповторний тип ліричного героя, яскраво виразив дух гуманізму, свободи, волі до життя.

Ірина СИСКО

На фото: диплом Лауреата премії ім. Степана Будного Надії Тарасюк вручає голова крайового об’єднання при Тернопільській обласній організації НСПУ Зіновій Кіпибіда

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *