Вогні головної ялинки запалили надію на добро

У День Святого Миколая на майдані Івана Франка засяяла новорічна головна ялинка міста. Урочисте дійство запалення вогнів на зеленій красуні відбулось за участю керівників міста, району та зібрало сотні діток різного віку, їхніх батьків, тих місцевих мешканців, які люблять бувати серед гущі земляків, щоб розділити з ними спільну радість. Працівники районного будинку культури, вихованці районного будинку дитячої та юнацької творчості підготували низку різноманітних веселих новорічно-різдвяних пісень, а Святий Миколай – верету солодких подарунків. Представники влади, вітаючи дорослих та дітей з наступаючими святами, просили не забувати у ці дні та щиро молитись за тих, завдяки кому ми маємо можливість радіти, жити у спокої та затишку, – воїнів, що на сході країни боронять Батьківщину від російського агресора.
Рясна кольорова ілюмінація, що прикрасила увесь майдан, грайливі ангелики та бантики, що переливались різними кольорами на стрункій ялиночці, засвічували в очах присутніх радісний блиск, змушуючи забути про усі негаразди, а в дітей викликали бурхливі емоції. Адже збаражани уже й не пам’ятають такої краси. Вперше за багато років ми пишаємось нашим святковим містом. Завдячувати такому пишному убранству маємо міському голові Роману Полікровському та МКП «Добробут», яке очолює Юрій Дмитришин. Вони, наче святі Миколаї, створили приємне маленьке чудо у місті у надії, що воно запалить низку світлих промінчиків у душах та діях земляків.
– Багато років поспіль, – відзначив Роман Полікровський, – святкування Нового року та Різдва у нашому місті відбувались без особливого настрою, люди нарікали на різні недоліки як в оформленні ялинки, так і щодо її вибору чи розташування. Тому у нас із директором «Добробуту» зародилась ідея радикально виправити становище. А коли є бажання та конкретна ціль, завжди знаходяться засоби для її втілення в життя та фінансові можливості. Ми вирішили придбати штучну ялинку та ілюмінацію у підприємства, яке спеціалізується на їх виробництві та встановленні, причому розташоване зовсім поряд – у Новому Селі. Тож і 12-метрова ялиночка, і вся ілюмінація, що є в місті, в тому числі у парку Бурляя – звідти. Обрали штучний варіант ялинки через те, що використовувати її можна багато разів, до того ж вона має чудову симетричну форму, що не завжди є у живих деревцях. З іншого боку – ми дбаємо про збереження живих насаджень, які так потрібні для належного стану довкілля.
Прикрасивши місто, ми створюємо атмосферу добра, яка служитиме для того, щоб люди ще більше любили його, пишались, що живуть тут, старались покращувати його вигляд. Сукупна любов творить дива. І ми хотіли, щоб диво, яке з’явилось на вулицях, створило дружелюбну атмосферу. Чим більше довкола добра і краси, тим більше з’являється позитивної енергії для гарних спільних справ, які підуть на користь місту. Кожне добре слово, усмішка додають багато не лише у спільну ауру, а й допомагають нам, працівникам міської ради, комунальних підприємств працювати із ще більшим ентузіазмом і натхненням. Мені хочеться, щоб збаражани уміли і хотіли творити добрі справи. Щоб, беручи приклад із Святого Миколая, вони прагнули  робити добро, і не лише один день в році, а щодня. Хочу, щоб маленькі дива, які ми стараємось творити , об’єднували, згуртовували людей, спонукали їх бути патріотами Збаража. Приємно, що багато людей відгукнулись на заклик Ярини Горайської прикрасити власними іграшками деревця у центрі міста. Вони це зробили, бо відчувають причетність до спільноти, до її справ, хочуть продемонструвати свою справжню любов до рідного міста. Такі вчинки дуже надихають на працю і вселяють сподівання, що нам під силу зробити все, що задумаємо.
Водночас принагідно хочу звернутись до місцевих мешканців з проханням не випробовувати на міцність декоративних оленів з ілюмінацією, що поставлені у центрі. Я розумію, що усе нове провокує на те, щоб його дослідити, але олені не розраховані на те, щоб на них їздити верхи. Закликаю усіх бути культурними у поводженні зі святковими декораціями, продемонструвати, що ми є гідна європейська нація.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *