ЗНО-2018: що необхідно знати?

Як відомо, протягом кількох останніх років проходження зовнішнього незалежного оцінювання є обов`язковою умовою вступу до закладів вищої освіти, а також проведення державної підсумкової атестації для випускників закладів загальної середньої освіти, а в цьому році і інших закладів освіти, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти.
Особливості кожного тесту визначені характеристиками сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання, якими встановлені форми тестових завдань, час на їх виконання, методологія оцінювання завдань, розподіл за частинами, що зараховуватимуться як державна підсумкова атестація та як вступний іспит до вишів тощо. Цього року зміни структури зазнали майже усі тести зовнішнього незалежного оцінювання, однак найсуттєвіші зміни внесено до тестів з англійської, іспанської, німецької та французької мов — вони отримали нову частину тесту — «Аудіювання».
У 2018 році зовнішнє незалежне оцінювання здійснюватиметься у такі терміни:
математика 22 травня
українська мова і література 24 травня
іспанська мова 29 травня
німецька мова 29 травня
французька мова 29 травня
англійська мова 01 червня
біологія 04 червня
історія України 06 червня
географія 08 червня
фізика 11 червня
хімія 13 червня
Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 06 лютого і триватиме до 19 березня. Внесення змін до реєстраційних даних буде можливе до 02 квітня.
Як результати державної підсумкової атестації за рівень повної загальної середньої освіти будуть зараховані результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів. До переліку предметів на державну підсумкову атестацію включено тести з української мови і літератури, математики або історії України, а також одного з навчальних предметів за вибором випускника.
Оголошення результатів учасників зовнішнього тестування з української мови та літератури, іноземних мов, математики та біології відбудеться не пізніше 15 червня 2018 року, з історії України, географії, фізики та хімії – до 21 червня 2018 року.
При підготовці до складання тестів учасники зовнішнього незалежного оцінювання можуть скористатись найбільшою безкоштовною он-лайн-базою тестів зовнішнього незалежного оцінювання. На сайті «ЗНО он-лайн» розміщені всі тести, що складали абітурієнти під час зовнішнього незалежного оцінювання 2009-2017 років, а також тести, що пропонувались вступникам під час пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2009-2017 років. Частина тестів доповнена коментарями фахівців.
Вступ у заклади вищої освіти у 2018 році відбуватиметься на підставі чинних Правил прийому до вищих навчальних закладів, що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України № 1378 від 13 жовтня 2017 року.
Вступники можуть подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж з чотирьох спеціальностей. Подання заяв на навчання за контрактом не обмежується.
Для вступу до закладу вищої освіти для навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра абітурієнт має подати до закладу вищої освіти сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох конкурсних предметів. У 2018 році приймаються сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 та 2018 років, крім сертифікатів з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються лише за 2018 рік.
Конкурсні предмети, з яких вступник має надати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання, визначені Умовами прийому до вищих навчальних закладів у 2018 році, в залежності від спеціальності, обраної абітурієнтом.
Вступники на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання подають заяви тільки в електронній формі.
Як і в попередні роки, з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу учасників до пункту тестування та робочого місця проводитиметься пробне зовнішнє незалежне оцінювання.
Участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні є однією зі складових підготовки до тестування. Завдання, що створюються у формі предметних тестів, відповідатимуть програмам зовнішнього оцінювання, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт, а процедура проведення є наближеною до процедури проведення основного зовнішнього незалежного оцінювання.
Зареєструватись для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні можна на сайті Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти з 09 до 31 січня 2018 року.
Кожен зареєстрований учасник зможе взяти участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури (24 березня), а також одного із запропонованих предметів за вибором (31 березня): історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької або французької мов.
Участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні є платною. Вартість одного тестування для одного учасника становить 132 гривні.
Допуск на пункт пробного тестування здійснюватиметься при наявності квитанції про сплату вартості послуг за проведення пробного тестування, запрошення (реєстраційної картки), паспорта (або свідоцтва про народження).
Після виконання тестових робіт усім учасникам пробного зовнішнього незалежного оцінювання буде видано тестовий зошит із відповідями на тестові завдання та схемами підрахунку тестових балів.
Для визначення результату за шкалою 100-200 балів необхідно буде скористатися спеціальним сервісом, розміщеним на інформаційній сторінці «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО».

Віктор БАРТОШИНСЬКИЙ,

завідувач Збаразького районного методичного кабінету

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *