Бійцям на передову – джип і тепловізор

Тепловізор, джип «Opel-Frontera», лазерний далекомір, тепловізійний приціл, бінокль з далекоміром, звичайні біноклі, мультитули, 20 комплектів зимових маскувальних костюмів, 27 пар берців, комплект коліс до джипа, дві бензопили, засоби гігієни, медикаменти, сім мішків сухих супів, борщів та каш, медівників, автомобільні аптечки, багато рукавиць, шкарпеток і дитячих малюнків повезли українським воїнам збаразькі волонтери зі ГО Штаб національного спротиву Збаразького району під час першої в новому році поїздки на Схід. – Всього веземо допомоги на дев’ять тисяч доларів, – наголошує керівник Штабу Володимир Голоднюк.
6 лютого, по обіді, збаражани Григорій Ямчук, Сергій Лучкін, Юрій Десятник та Володимир Голоднюк вирушили у дорогу, яка цього разу пролягла в Донецькому напрямку в бік Авдіївки та Світлодарки. – Як завжди, їдемо туди де гаряче, на першу лінію оборони, туди, де наша допомога і підтримка хлопцям надзвичайно потрібна. Вони щодня заглядають у вічі смерті, бо їхні позиції знаходяться впритул до позицій ворога, це легендарні воїни, кожен з яких справжній герой, – переконаний Володимир Голоднюк.

Відчайдушним патріотам добровольцям 8 батальйону УДА «Арата» веземо джип «Opel-Frontera», який нас попросив передати хлопцям священик-капелан отець Ігор Федоришин із Бучача. Це авто для поїздок на війну отцю придбали бучацькі волонтери. У зв’язку із станом здоров’я отець Ігор не може самостійно їздити в капеланське служіння на фронт, щоб авто не стояло без діла він вирішив передати транспортний засіб тим, кому він стане у нагоді, – розповідає волонтерка Штабу Олена Шевчук.
Тепловізор, який збаражани кілька років тому передали земляку а нині вже демобілізованому бійцю і волонтеру Віктору Чижевському, відремонтували і везуть бійцям у Водяне. За словами волонтерів, високоточна оптика на передовій цінується дорожче за золото, потреба у ній постійна і нагальна, незважаючи на четвертий рік війни.
– За кошти благодійників придбали і лазерний далекомір, який веземо хлопцям на Світлодарку, – розповідає Григорій Ямчук. Маємо подарунок і для Народного Героя України Олександра Пасічника – бінокль з далекоміром.
Для нагородження бійців придбали спеціальні багатофункціональні ножі –мультитули. Хлопці на війні дуже цінують ці ножі, адже завдяки своїй багатофункціональності їх використовують і для розмінування.
20 комплектів маскувальних костюмів і балаклав, маскувальну сітку, сім мішків сухих борщів, супів і каш передали нам наші друзі волонтери із «Hand-made по-львівськи». А ще, львів’яни напекли смаколиків – медівників. Час від часу, передаємо друзям волонтерам зі Львова мед та цукор, вони нам навзамін готову смакоту, така у нас смачна і солодка співпраця, – посміхаючись, розповідає волонтерка Іванка Гриців.
27 пар берців закупили за кошти Збаразькогого КХП «Скіфія». Вдячні директору підприємства Олександру Шпаку, який ніколи нам не відмовляє, ось і для цієї поїздки «Скіфія» крім коштів на закупівлю військового взуття надала нам на дорогу пальне. Допомогли з пальним і місцеві аграрії Ярослав Базник, Василь Таращук. Тисячу гривень на пальне і 300 мішків передав підприємець з Тернополя , який теж постійно долучається до кожної нашої поїздки Микола Баран. тернопільський волонтер ГО «Схід і захід єдині» Василь Конько передав пальне і медикаменти. Дві бензопили та теплі куртки для хлопців закупили за кошти, які перечислили та приносили небайдужі земляки. Комплект коліс для джипа передав Максим Попов з Києва. Макс веде «Книгу пам’яті», у якій зібрані дані про усіх наших героїв,які загинули під час новітньої російсько-української війни.
У круговерті різдвяно-новорічних свят збаразькі волонтери не забували про воїнів, і завдяки не байдужості та допомозі земляків з України та з-за кордону вдалося підготуватися до лютневої поїздки.
– Наші постійні помічники із «Франкфуртського обозу» цього разу надіслали компактні автомобільні аптечки та бінокліі, які дуже необхідні на війні, – долучається до розмови Олена Шевчук. – Ще один наш друг волонтер із Болгарії, який має в штабі прізвисько «друг болгарин», надіслав багато рукавиць, шкарпеток, штанів, підштаників, засобів гігієни,
Не втомлюються допомагати воїнам і школярі та вчителі, які передають і кошти, печиво, засоби гігієни і малюнки. Для цієї поїздки долучилися перша і третя збаразькі одинадцятирічки, Кривчиківська, Залісецька школи та Колодненський НВК. Як завжди невтомні збаразькі рукодільниці Ніна Обушко і мама надії Симів нав’язали хлопцям на передову багато теплих шкарпеток. Усім цим людям хочемо щиро подякувати за їхню щирість та небайдужість, за те, що пам’ятають, що війна ще триває і лише спільно ми можемо перемогти ворога. А ще вдячні демобілізованим бійцям віктору Чижевському та Олександру Пташинському, які допомагали вантажити наш волонтерський «Мерседес-спринтер» і побажати щасливої дороги нашим волонтерам, які вирушили у чергову поїздку на Схід. Хай береже їх Господь, миру і перемоги усім нам.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *