Обирали склад суду присяжнитх у справі Василя Гнатюка

7 лютого в Тернопільському міськрайонному суді відбулося судове засідання щодо обрання складу суду присяжних, які разом із колегією суддів судитимуть неповнолітнього Василя Гнатюка, обвинуваченого у вбивстві вишнівчанки Іринки Мукоїди. Дивно, але про судове засідання на сайті Судової влади України, де міститься перелік усіх справ, призначених до розгляду у вітчизняних судах, в Тернопільському міськрайонному суді, де із 84 справ, які 7 лютого мали розглядатися в даному суді, була відсутня будь-яка інформація про суд над Василем Гнатюком.
Щоб судовий розгляд відбувся за участю суду присяжних, наполягла саме сторона захисту Василя Гнатюка і він особисто, звернувшись до суду з відповідним клопотанням. У суд 7 лютого з’явилося семеро кандидатів, яких було відібрано на роль присяжних у цьому кримінальному провадженні. Адвокати Василя мали змогу задати їм запитання, щоб пересвідчитися у їхній неупередженості та відсутності особистої зацікавленості. Як повідомили кандидати у присяжні, більшість з них мають річний досвід участі у судах у якості присяжних, засідателів. От тільки присяжними у кримінальних справах, тим паче про вбивство, майже ніхто не був. Три кандидатури присяжних викликали у сторони захисту недовіру, але відвести захисники змогли лише одного, священика Володимира Гринду. Після цього головуючий закрив засідання. Підготовче судове засідання вже за участю суду присяжних призначать після того, як автоматизована система документообігу суду із шести кандидатур обере трьох постійних присяжних і двох запасних. До речі, про виклик до суду присяжних повинні повідомити за тиждень до призначеного судового засідання до розгляду. З огляду на це суд відбудеться або наприкінці лютого, або в перших числах березня. Нагадаємо, що Василю на судовому засідання 11 січня продовжили міру запобіжного заходу до 10 березня цього року.
Така прискіпливість адвокатів до вибору присяжних пов’язана з тим, що саме ті люди, які увійдуть до складу суду присяжних, матимуть вирішальний вплив на те, яке рішення прийме суд, виносячи кінцеву ухвалу, тобто засудять Василя чи виправдають. Василь і його захисники наполягають на тому, щоб судовий розгляд відбувався у відкритому режимі, щоб усі бажаючі, зокрема журналісти, мали безперешкодний доступ на засідання, щоб громадськість була проінформована, що насправді відбуватиметься в суді, де Василь хоче публічно засвідчити, що не вбивав Іринку Мукоїду та не вчиняв жодних протиправних, злочинних дій, які йому інкримінують слідчі і прокурори. Нагадаємо, прокурор Марина Чудопалова ще під час досудового слідства на судовому засіданні 17 листопада клопотала про закритий розгляд справи, правда, суддя відхилив це клопотання. Лише відкритість і об’єктивне висвітлення судового процесу в ЗМІ подарує надію на те, що правда відкриється, справжні вбивці не уникнуть справедливого покарання, а невинні не будуть засуджені за чужі злочини.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *