Збаражани не повинні бути заручниками ситуації. Міська рада вимагає від перевізника виконання умов договору

В чергове, місцевий перевізник перестав обслуговувати збаражан і не випускає автобуси на міський маршрут. Це надзвичайно неприпустима ситуація, оскільки зараз, в зимовий період, особливо ускладнила життя збаражан. Між міською радою і перевізником укладений договір, згідно з яким, перевізник зобов’язаний перевозити людей по місту. Тому ми вимагаємо відновити перевезення і забезпечити виконання договору! На звернення перевізника, в минулому році міська рада врахувала аргументи перевізника піднявши ціну перевезення до 4 гривень. Звичайно, ми розуміємо, що вартість пального і заробітна плата зросли й це впливає на прибутковість, але також наголошуємо, що якість надання послуг повинна відповідати вимогам договору і належно забезпечувати комфорт пасажирів. Звичайно, ми ведемо переговори з перевізником і наполягаємо, що будь які переговори не повинні супроводжуватись припиненням виконання взятих на себе зобов’язань і таким чином здійснення тиску на міську раду і громаду.
Вважаємо неприпустим перекладати усі витрати підприємства на якийсь конкретний маршрут ,закладаючи затрати, зокрема на утримання великої земельної ділянки АТП (майже 4 га) у вартість перевезення. Доцільно враховувати лише ту територію, яка необхідна для обслуговування автобусного парку, а решту території, вільну від будівель і не зайняту в обслуговуванні автопарку, використовувати раціонально, щоб це не було великим тягарем для кінцевого споживача.
Ситуація з невиходом автобусів на маршрут була розглянута на виконкомі міської ради і перевізнику  було запропоновано, задля достовірного обчислення пасажиропотоку на маршруті, встановити відеоспостереження у міських автобусах, яке також забезпечить дисципліноване ставлення водіїв до пасажирів, а також пасажирів до водіїв. Беручи до уваги досвід інших міст, зокрема Тернополя, вважаємо за доцільне облаштувати автобуси засобами електронного обліку оплати проїзду, які зможуть чітко відслідкувати наявність і кількість пільговиків. Оскільки було безліч усних звернень, коли пасажири скаржились на те, що їх не впускали в автобус, мотивуючи уже наявними у салоні автобуса пільговиками. Також неодноразово лунали усні скарги щодо недотримання графіку, а також маршруту. Тому, задля усунення цих недоліків, необхідно встановити прилади GPS сигналу, що дась можливість в реальному часі відслідковувати місце знаходження автобуса. Це обладнання на два автобуси не  дуже дороговартісне, але  вкрай необхідне, і саме завдяки йому вдасться значно покращити умови перевезення пасажирів. Наголошуємо, що зі зростанням вартості проїзду повинна в першу чергу зростати якість надання послуг, але, нажаль, при попередньому зростанні ціни якість перевезень не зросла.
Щодо створення перевізника комунальної власності, то така можливість також розглядається, але це дуже дороговартісний варіант і практично непосильний для  місцевого  бюджету, а можливий лише залучення коштів з державних фондів чи кредитних коштів, але це в будь якому випадку велике навантаження на бюджет.
У випадку подальшого невиконання перевізником договору міська рада розглядає варіант розірвання договору і оголошення нового конкурсу на визначення перевізника. Нажаль, це займе певний час і створить великий дискомфорт для збаражан.

Розуміємо вимоги перевізника, готові обговорювати умови продовження співпраці, але наголошуємо, що міська рада буде наполягати на належному і якісному виконані договірних умов і врахуванні пропозиції технічного облаштування автобусів електронними засобами контролю пасажиропотоку і електронного обліку оплати проїзду.
Також закликаємо пасажирів повідомляти міську раду про порушення при перевезенні у вигляді письмових заяв.

Виконком Збаразької міської ради

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *