У Збаражі закривають школи на карантин

Щоб зупинити поширення захворюваності на грип, у різних містах та селах України масово закривають на карантин школи та дитячі садочки, адже найбільшу кількість хворих лікарі реєструють саме серед дітей дошкільного та шкільного віку. У Запоріжжі, Рівному, Маріуполі, Чернівцях, Миргороді, Чернігові, Кременчуці, Львові, Києві, Миколаєві, у Волинській, Івано-Франківській, Полтавській, Закарпатській, Дніпропетровській областях повністю або частково припинене навчання у школах та дитсадках. З 10 лютого карантин оголошено і у Тернополі.
Епідемія грипу та ГРВІ добралася і до Збаражчини. Як повідомили журналістам «Народного слова» в Збаразькому районному лабораторному відділенні Кременецького міськміжрайонного відділу ДУ «Тернопільського обласного лабораторного центру МОЗ України», з початку року на Збаражчині майже на 20% зросла захворюваність серед населення на гострі респіраторні вірусні інфекції.
– З початку 2018р. в районі на ГРВІ захворіло 1391 осіб. У порівнянні з аналогічним періодом 2017р. відбувся ріст захворюваності на 19,2%, – повідомив лікар-епідеміолог цього відділення Олексій Чванкін. – Із загальної кількості хворих 69,1% становлять діти, в лікарню з ускладненням госпіталізовано 56 осіб. На сьогодні захворюваність на ГРВІ в районі перевищує епідемічний поріг на 23%.
Щоб спинити ріст захворюваності на ГРВІ, у низці навчальних закладів району призупинено навчально-виховний процес. У Шимковецькій школі з 13 до 15 лютого, у другій Збаразькій одинадцятирічці імені Івана Франка діти не будуть ходити до школи з 14 до 18 лютого включно. На карантин з 14 до 16 лютого закрили і дитячий садочок у с. Чернихівці. Ще дві збаразькі одинадцятирічки – ЗОШ № 3 імені Тараса Михальського та ЗОШ № 1 наразі продовжують навчання, оскільки рівень захворюваності там не перевищує 20%.
За словами Олексія Чванкіна, накази на призупинення освітнього процесу – прерогатива адміністрації школи.
До речі: У Центрі грипу та ГРВІ заявили, що ця зима буде епідеміологічно складною. Через низький рівень вакцинації на грип цьогоріч захворіють понад 7 млн українців. Передусім це люди зі слабким імунітетом і ті, кому у зв’язку з виконанням професійних обов’язків доводиться контактувати із багатьма людьми: лікарі, вчителі, продавці та водії громадського транспорту.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *