Брати Костюки: від любові до землі – до успішного фермерства

Братам Михайлу та Ігорю Костюкам із Коханівки депутати районної ради виділили 15 гектарів землі для створення фермерського господарства ще у далекому 1992 році. Саме тоді на Збаражчині зароджувався фермерський рух, формувалася нова команда молодих господарів землі. Серед перших, хто практично застосував нові економічні і трудові відносини на селі, були Леонтій Огородник, Богдан Грегоращук, брати Степан і Ярослав Древніцькі, Михайло Хомишак, Василь Сидор,Тарас Гаращук із синами, а згодом до них приєдналися Анатолій Козак, Ярослав Мацьків, брати Михайло та Ігор Костюки та інші. Крім вирощування зернових і технічних культур, вони зайнялися птахівництвом, садівництвом та ягідництвом, переробкою сільгосппродукції. Згодом виросли, як гриби після дощу, сучасні компактні млини у Чернихівцях, Зарубинцях, Колодно. Там виробляють борошно вищого і першого ґатунків, крупи, висівки. Схвально відгукуються про продукцію фермерів мешканці навколишніх сіл, селища Вишнівець, райцентру.
З часом брати вирішили господарювати окремо, і Михайло Григорович заснував власне фермерське господарство « Костюк». Починав з семи гектарів, а сьогодні він разом з сином Андрієм – вченим агрономом обробляють 250 гектарів паїв жителів сіл Раковець, Старий Вишнівець, Коханівки, Великий Кунинець. Андрій фахово залучився до батькової фермерської справи у 2011 році – одразу ж після закінчення Львівського державного аграрного факультету. Працював головним агрономом, а днями його обрали головою фермерського господарства « Костюк». До речі, факультет менеджменту і аудиту цього відомого в Україні вузу роком раніше закінчила дочка Михайла Олена. Нині вона перебуває у декретній відпустці. Молода мама готується очолити бухгалтерську і фінансову службу фермерського господарства. Отже, батькові тепер надійне і плече підставили діти-фахівці.
Сам коханівський ґазда у свій час закінчив Тернопільський кооперативний технікум, працював за фахом у Почаєві, Вишнівці, Тернополі. Але непереборне прагнення працювати на своїй Богом даній землі визначило подальше життя.

Торік, розповідали коханівчани, град до чорноти збив понад 60 гектарів посівів озимих культур, понищив деякі господарські і допоміжні приміщення фермерського господарства Костюків. Але від відчаю руки Михайлу та його сину Андрію не опустилися. Вчасно і у повній мірі згідно з укладеними договорами оплатили в грошовому і натуральному виразі за паї. Прорахувавши, що мають достатньо концентрованих та грубих кормів, вирішили зайнятися відгодівлею бичків. Спорудили літній табір для утримання молодняка. Нині на оборі близько сорока бичків вагою майже до двох центнерів, щодня від інтенсивної відгодівлі кожна тварина додає у вазі понад півтора-два кілограми.
А поки зима, акуратно прибрані Костюками поля, під сніговим покривалом набираються сил, щоб знову тішити селян добрими врожаями.

Ярослав БАЧИНСЬКИЙ

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *