У Вишнівці започаткували Всеукраїнський турнір з вільної боротьби

Минулої суботи, 24 лютого, у Вишнівці вперше відбувся Всеукраїнський турнір з вільної боротьби серед молодших юнаків (дітей до 12 років) «Кубок Вишнівця».
Змагання зібрали 134 учасників, які склали 10 команд. Своїх спортсменів представили Львів, Комарно Львівської обл., Хмельницький, Тернопіль, Кам’янець-Подільський, Рокитно та Дубно Рівненської області, районні центри Тернопілля Шумськ, Теребовля, Збараж і господар змагань – Вишнівець (Збаразька РК ДЮСШ та ФСК «Чемпіон»).
Привітати місцевих спортсменів та гостей з різних куточків України прийшло чимало місцевих та приїжджих високопосадовців, які вболівають за розвиток спорту, зокрема вільної боротьби. Підбадьорливими словами, що надихають на перемоги, звертались до юних учасників змагань голова Вишнівецької ОТГ Володимир Кравець, екс-голова Хмельницької обласної адміністрації, депутат Хмельницької обласної ради, уродженець Вишнівця Василь Процюк, заввідділом атлетичних і силових видів спорту Кам’янець-Подільського державного педуніверситету професор Леонід Гурман, директор Вишнівецької школи Анатолій Островський, головний суддя та ініціатор проведення турніру виходець з Вишнівця Петро Король. Урочисте відкриття прикрасили виступи місцевого хореографічного колективу «Орхідея» під керівництвом Оксани Пілярчук. Чарівні танцюристки подарували учасникам турніру не лише чудові танцювальні композиції, а й вручили по запашному короваю кожній команді.
Впродовж усього часу змагань безперервно тривали неабиякі пристрасті, що переповнювали як дітей, так і не менше вболівальників – батьків та друзів. Було розіграно 52 комплекти нагород, серед яких 32 дістались збаражанам та вишнівчанам, які вибороли першість у 10 вагових категоріях із 13.
Призові місця отримали у ваговій категорії 23 кг Олександр Смакула (Збараж), друге – Іван Максимчук (Вишнівець). У категорії 25 кг першим став Дмитро Борак (Збараж), другим – Владислав Модний (Вишнівець), третім – Олег Кирик ( Збараж). У категорії 27 кг Назар Баньковський з Вишнівця посів перше місце, збаражанин Ілля Вінтонович- друге, Роман Ганнуля зі Збаража -третє. У категорії 30 кг срібним медалістом став Назар Васьків зі Збаража, бронзовим – Назар Воскобойник (Вишнівець). У категоріях 32 кг та 35кг є лише по одному золотому медалісту – збаражани Владислав Хариш та Богдан Федчишин. У категорії 38кг другим став Роман Доган з Вишнівця, третіми – Віталій Глоговський зі Збаража та вишнівчанин Андрій Мороз. У ваговій категорії 40 кг весь п’єдестал пошани зайняли наші земляки: перше місце Денис Шклярук, друге – Роман Лукащук, третє – Богдан Биць (усі з Вишнівця), третє – збаражанин Максим Шафранський. У категорії 42 кг перший- Арсен Цар (Збараж), другий – Остап Борсук (Вишнівець) та третій – Арсен Яблонський (Вишнівець).У категорії 50 кг усі нагороди забрали збаражани – «золото» – Олександр Сич, «срібло» – Артур Загурський, «бронзу» – Михайло Кибалюк та Денис Худо. Категорія 54 кг – на першому місці Юрій Дячук, на другому – Святослав Ничик, на третьому – Григорій Шафранський та Антон Солонинка (усі – збаражани).
У змаганнях серед дівчаток «срібло» дісталось Мартіні Модній, яка виступала у категорії 20 кг, а у категорії 37 кг «золото» здобула Катя Мельник.
Кращим борцем турніру визнаний Назар Баньковський з Вишнівця, а за кращу техніку, продемонстровану на змаганнях, приз отримав Олександр Смакула зі Збаража. Катю Мельник відзначили за волю до перемоги, а кращим тренером оголосили Олександра Шафранського зі Збаража. Премію від Вишнівецької об’єднаної територіальної громади за організацію і проведення турніру отримав вишнівецький тренер Олег Борисевич.

– Я радий з того, – відзначив президент ФСК «Чемпіон» Петро Король, – що змагання відбулись на високому рівні. За це я щиро вдячний усім, хто тим чи іншим чином сприяв організації та проведенню турніру у цьому мальовничому історичному містечку. Чимало зусиль приклали і тренер Олег Борисевич, який навчає мистецтву вільної боротьби понад три десятки дітей, і батьки юних борців, які займаються у Вишнівці, і адміністрація Вишнівецької школи, зокрема її директор Анатолій Островський, який без вагань погодився надати приміщення освітнього закладу для проведення турніру. Для учасників змагань було виділено і спортивний зал, і фойє, а також було організоване харчування у приміщенні їдальні. Сподіваюсь, що турнір «Кубок Вишнівця» у майбутньому стане традиційним і улюбленим для місцевих мешканців.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *