Собак чипуватимуть, автобуси їздитимуть

Ряд важливих для життєдіяльності міста рішень прийняли депутати на засіданні 22-ої сесії міської ради, яке відбулося 9 березня.
Загалом, було розглянуто 15 питань порядку денного, в тому числі прийнято низку рішень щодо земельних ділянок.
Зокрема, депутати підтримали пропозицію, подану головою районної організації Народного Руху України Володимиром Бубелом, про присвоєння мешканцю міста, колишньому політв’язню, учаснику бойових дій ОУН-УПА Тадею Максимовичу Паславському звання «Почесний громадянин міста Збаража».
Головний фінансист міської ради Марія Опалюк прозвітувала про понад стовідсоткове виконання бюджету міста за минулий рік. Левову частку доходів становили податки з продажу підакцизних товарів, земельний та єдиний податки. Таким чином було затверджено звіт про виконання міського бюджету за 2017 рік по доходах в сумі 17215021.43 грн., з них загальний фонд становить 15308053,82 грн., спеціальний фонд —1906967,61 грн. та по видатках в сумі 17419014,32 грн. з них загальний фонд — 10117998,46 грн., спеціальний фонд — 7301015,86 грн.
Також депутати погодили зміни до міського бюджету на 2018 рік. Згідно з документом, збільшено видатків загального фонду міського бюджету на 2018 рік за рахунок направлення на використання вільних залишків бюджетних коштів в сумі 1326700 грн, в тому числі виділено кошти на організацію благоустрою міста – 217 000,00 грн.; відшкодування різниці між розміром ціни на житлово-комунальні послуги, що затверджувались або погоджувалися рішенням місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування та розміром економічно обгрунтованих витрат на їх виробництво -190 000 грн; здійснення заходів із землеустрою – 20 000,00 грн., на утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету –689,600грн, субвенція у районний бюджет – 5700,00 грн. (військкомат); поточні трансферти органам державного управління інших рівнів – 145 000 грн ( СЮТ – оплата відряджень — 5000,00 грн., ДНЗ №2 – 9000,00 грн., Збаразький районний центр первинної медико-санітарної допомоги — придбання принтерів – 49000,00 грн., відділ освіти, молоді і спорту – виплата премій учням-переможцям олімпіад-30000,00 грн., ДНЗ №1 на придбання вхідних дверей -17000,00 грн., ДНЗ №3 – придбання будівельних матеріалів та обладнання – 35000,00 грн). Також збільшено план видатків спеціального фонду.
Одним з важливих рішень є створення комунальної установи Збаразької міської ради «Агенція розвитку Збаражчини», яка практично займатиметься формуванням стратегії розвитку громади, здійсненням моніторингу, розробкою і супроводом грантових програм, проектів ПРООН/ЄС, проектів міжнародної технічної допомоги і інших проектів місцевого розвитку.
Зроблено конкретні кроки у напрямку реалізації наміру міської ради запровадити у місті пасажирські перевезення комунальним транспортом. Для цього на сесійному засіданні доповнено Статут МКП «Збараж» пунктом, що дозволить здійснювати автотранспортні та транспортні послуги населенню, та дано дозвіл МКП “Збараж” на укладання договору фінансового лізингу у Приватбанку для закупівлі двох нових автобусів класу Євро-5. Автобуси, як запевнив директор МКП «Збараж» Ігор Богайчук, відповідатимуть новим найсуворішим вимогам до пасажирського транспорту, які постановою Кабміну вводяться з наступного року.
Депутати зобов’язали міське комунальне підприємство “Збараж” до 1 квітня 2018 року прийняти відповідний розпорядчий документ про списання багатоквартирних житлових будинків з балансу та до 31 травня 2018 року здійснити на його підставі списання з балансу комунального підприємства багатоквартирних житлових будинків у відповідності до Порядку списання з балансу багатоквартирних будинків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2016 №301.
Минулого року міська рада запровадила преміювання учнів міських шкіл – переможців олімпіад та конкурсів. Оскільки управління освіти, молоді і спорту Збаразької РДА запропонувало доповнити перелік премійованих предметів, то до нього увійшло образотворче мистецтво, а також з ініціативи управління Положення про преміювання призерів учнівських олімпіад доповнено ще одним рядком: відтепер грошову нагороду від Збаразької міської ради отримуватимуть і призери Малої академії наук України. А ще депутати підтримали ініціативу депутата Андрія Рудана про збільшення розміру премій для призерів олімпіад та конкурсів всеукраїнського рівня. З часом депутати планують ввести премії і для найуспішніших юних спортсменві та музикантів.

Заради ефективної співпраці з закордонними партнерами у сфері впровадження енергоефективних технологій, депутати уклали меморандум про взаєморозуміння між Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH та Збаразькою міською радою в рамках проекту міжнародної технічної допомоги “Енергоефективність в громадах ІІ”.
Спробували депутати зрушити з місця і так звану «собачу» проблему, яка так непокоїть мешканців міста, але яку ніяк через недосконале законодавство та нестачу коштів вирішити не вдається. Бродячі собаки одних людей неабияк дратують і лякають, в інших викликають жаль і співчуття. Тому думки відносно наших обездолених «друзів» кардинально відрізняються. Хтось за те, щоб усіх приблуд вистріляти, а інші це вважають злочином. У той час поки ведуться дискусії, трапляються різні нещасні випадки. На людей собаки нападають, кусають, не питаючи у жертви, яка у неї думка відносно цієї ситуації. Тож присутність собачих зграй на вулицях міста, поведінку яких важко передбачити, нікого не влаштовує. В тому числі депутатів. Проте розв’язувати вузол вирішили поступово, мінімальними кроками, використовуючи доступні і законні методи. У зв’язку з цим затвердили Програму регулювання чисельності безпритульних тварин, яка поки що передбачає стерилізацію та чипування безпритульних собак. Також міська рада заохочуватиме «усиновлення» таких собак, надаючи фінансову підтримку від міської ради у сумі 1500 грн. У майбутньому, як планують депутати, до вирішення проблеми будуть застосовуватись інші заходи, в тому числі і паспортизація тварин.
Не миритися з проявами безкультур’я на вулицях міста, на центральному майдані, з порушенням встановлених правил поведінки та благоустрою закликав депутатів у своєму виступі учасник АТО Володимир Балдюк. Від імені однодумців він висловив переконання, що лад можна і потрібно наводити власними силами, створювати народні дружини помічників правоохоронців, патрулювати вулиці та привчати невихованих земляків – як юних, так і дорослих – до того, що наше місто це – наш дім, і ми в ньому маємо вести себе відповідно, як цивілізовані господарі, а не варвари чи нерозумні істоти. Депутати підтримали таку ідею та запланували розробити план її втілення.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *