Святиня світового значення у Збаражі

Із 17 по 22 березня мешканці міста та району матимуть унікальну можливість помолитися перед святинею світового значення. У цей час у храмі Христового Воскресіння м. Забража перебуватиме чудотворний образ Зарваницької Богородиці.
Минулого року виповнилося 150 років з часу коронації Зарваницької чудотворної ікони Пресвятої Богородиці. За багатовікову історію Подільська святиня стала особливим місцем благословінь та ласк, які за посередництвом Пресвятої Богородиці щедро зсилає Всевишній. У хвилини радості чи горя, під час епідемій, воєнних лихоліть, переслідувань, прийняття важливих рішень чи з проханням про зцілення від важких хвороб неустанно линуть молитви про заступництво і милість Божої Матері. Щира молитва, слова від самого серця ніколи не залишаються не вислуханими.
У світі є чимало коронованих ікон. Одна з них – Зарваницька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці. Коронування ікони Богородиці є привселюдним визнанням Зарваниці як надзвичайного чудотворного місця в житті Церкви. Це визнання вислуханих сотень тисяч молитов, оздоровлень, які відбулися завдяки посередництву Пресвятої Богородиці.
15 жовтня 2017 року у Ватикані Святійший Отець Франциск, Папа Римський, вдруге благословив корони для чудотворної ікони Матері Божої Зарваницької, що стало актом чергового визнання та потвердженням чудодійної сили. Під час урочистої Літургії на площі святого Петра у Римі де зібралося близько 20 тисяч паломників, Понтифік молився перед іконою, а відтак вона стала доступна для публічного почитання вірними з цілого світу. Пізніше ікона була перевезена до собору Святої Софії у Римі та протягом трьох місяців перебувала в українських громадах Італії, Австрії та Угорщини.
З 10 лютого Чудотворна ікона відвідує парафії Тернопільської області. Вона вже побувала в Архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у м. Тернопіль, смт Велика Березовиця, м. Бережани, смт Козлів, на даний час перебуває у Зборові, потім маршрут проляже через м. Теребовля, смт Залізці, а відтак завітає до нашого Збаража.
Кожного року відбуваються велелюдні прощі до Зарваниці, а незабаром Матір Божа, прославлена в своїй іконі, прийде до нас. Кожен матиме можливість приступити до ікони, поцілувати, доторкнутися, зі свого серця промовити до Неї слова подяки та прохання. Звертаючись в ці дні до Матінки Небесної у своїх потребах, в особливий спосіб молімося за мир та спокій в Україні, кращу долю нашого українського народу. Щодня з 8 до 19 години храм буде відчинений.
Після перебування у храмі Христового Воскресіння Чудотворна ікона 23-24 березня буде у храмі святих Петра і Павла, що у селищі цукрозаводу.

Олексій БОДНАРЧУК,

настоятель храму Христового Воскресіння

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *