Українських заробітчан у Польщі порятує компанія «Lift Investmetment»

З кожним днем збільшується кількість громадян України, які працюють в Польщі. Причинами трудової міграції є низька оплата праці в країні, або ж відсутність роботи як такої. Нашим співвітчизникам нічого не залишається, як їхати в чужу країну, щоб прогодувати сім’ю. В яких галузях потребують наших українських спеціалістів роботодавці в Польщі? Це будівництво, різного типу заводи та виробництва, фасувальні лінії, збирання овочів і фруктів.
Насправді це галузі роботи з підвищеним ризиком для життя та здоров’я робітників, де дуже часто стаються прикрі нещасні випадки, інколи навіть з летальними наслідками. Що робити в таких ситуаціях? Як діяти, щоб себе захистити і отримати матеріальну компенсацію на лікування? Про це роботодавці в Польщі зазвичай не говорять…це не вигідно. Про цю проблему ми поговоримо з юристом Лукашем Ковальським, одним із засновником компанії «Lift Investmetment».
– Пане Лукаш, для початку розкажіть, хто ви, і чим займається компанія «Lift Investmetment»?
Я за фахом юристом. Протягом 9 років займаюсь відшкодуванням страхових випадків. Разом з моїм колегою Маріушем Врублевським ми заснували компанію «Lift Investmetment». Основне наше завдання – юридична допомога постраждалим, котрі потрапили в нещасний випадок.
– Чи доводилось вам допомагати громадянам України, з якими трапився нещасний випадок ?

– Так, було багато справ, де постраждалими були громадяни України. Майже усі працювали або на будівництві, або на заводах, були і нещасні випадки в сільському господарстві, ДТП з постраждалими українцями, як в ролі водія, так і пасажира. Понад 90% справ вдалось виграти, і постраждалі отримали свою компенсацію.
– Що потрібно робити громадянам України, котрі потрапили в нещасний випадок на території Польщі, а головне, чого робити категорично не потрібно?
– Почнемо з того, чого робити не потрібно. Категорично забороняється підписувати будь-які документи, яких потерпілий не розуміє. Після настання подібного випадку, нечесні роботодавці зроблять усе, щоб відправити вас в Україну. Мотивації будуть різні: в Польщі дороге лікування, вдома краще, ми тобі гроші перешлемо за лікування і так далі. У деяких випадках доходить навіть до залякування і погроз. Інколи недобросовісні роботодавці залучають компанії-«прокладки», через яких працівник шукав роботу.
Тепер про те, які дії потрібно робити. При настанні нещасного випадку обов’язково потрібна його документальна фіксація, виклик швидкої, поліції. У працівника повинен бути договір про роботу і обов’язково пройдений інструктаж по техніці безпеки. Як правило, наступного дня або через декілька днів після нещасного випадку збирається комісія і складає протокол, в якому є опис події і висновок, стався нещасний випадок з вини потерпілого, чи ні. Інколи це роблять без наявності постраждалої сторони, що є не до кінця законним навіть тоді, якщо потерпіла сторона його підпише. Часто постраждалі чи їх близькі одразу з нами зв’язуються і ми радимо, як діяти в тій чи іншій ситуації. Хочу підкреслити, що кожна справа є індивідуальна і давати один шаблон на все некоректно. Головне зібрати якомога більше документів. Чим більше документів, тим більше шансів на позитивне рішення суду.
– Як з вами можуть зв’язатись громадяни, з якими трапився нещасний випадок? І чи є ваші представники на території України?
– Контактна інформація є на нашому сайті http://www.liftinvestment.pl/. Також можете звертатись за номерами телефонів +48575818115, якщо ви в Польщі, +380989477437, якщо ви в Україні.
– На які витрати варто розраховувати потерпілій стороні на період судового процесу?
– Ми не беремо жодної передоплати, потерпілий оплачує послуги виключно після виграшу справи у вигляді комісійних. Будь-які консультації, подача документів, обговорення є абсолютно безкоштовними. Якщо з вами або вашими родичами чи знайомими стався нещасний випадок, не зволікайте, телефонуйте або пишіть нам. Ми допоможемо вам відстояти ваші права у суді.
Дякуємо пану Лукашу за змістовні відповіді на важливі для нас запитання. Головне, щоб українські громадяни розуміли, що в них є достатньо прав та можливостей для відстоювання своїх інтересів. Не потрібно боятись нечесних роботодавців і слід пам’ятати, що є люди, котрі зможуть надати кваліфіковану юридичну допомогу.

Спілкувався Андрій ЖЕЖУХА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *