Визначні імена на карті Доброводів

Три п’ятірки відміряла історія селу Доброводи. На вершині довголіття годиться підсумувати здобуте, накреслити плани на майбутнє.
З ініціативи Доброводівського первинного осередку «Просвіта» започатковано просвітянські читання до 555-ліття першої писемної згадки про село. Перше зібрання було присвячено темі «Визначні особистості села», його підготували просвітяни Марія Назар та Мар’яна Луб’янська.
Доброводівська земля щедра і багата на знакові постаті в літературі, науці, політиці, культурі та в інших галузях суспільного життя. Присутні прослухали сторінки життєпису адвоката й політика Миколи Гнатовича Лагодинського, літературознавця Андрія Васильовича Музички, теолога та фольклориста Осипа Івановича Роздольського, ученого-фізика Олександра Федоровича Смакули, журналіста, референта ОУН-УПА Петра Андрійовича Олійника, мовознавця Антона Миколайовича Залеського.
Після прослуховування було продемонстровано фільм «Видатні постаті села»(автори Марія Назар і Володимир Гришко). Список названих імен було продовжено розповідями про людей, що примножують славу села сьогодні. З глибокою пошаною називаємо сьогодні імена наших земляків – воїнів АТО, гордимося нашим «другим Смакулою»- видатним інструктором Академії наук Геннадієм Черчиком, журналістом-краєзнавцем, автором краєзнавчих видань про село Доброводи Андрієм Залеським, членом Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України – автором багатьох художніх, літературознавчих та краєзнавчих книжок Марією Назар, солістом Національної капели бандуристів ім. Г.І. Майбороди Володимиром Дорожинським, спортсменами з біатлону братами Моравськими, лікарями і вчителями, підприємцями і працівниками різних сфер життя. Адже найбільший скарб на землі – людина праці, тому й вона завжди була рушієм поступу.
Для присутніх була розгорнута виставка краєзнавчих видань, що є сьогодні потужним джерелом історико-документальних фактів про наш край. До них належать: книги «Прсвіти», «Село Доброводи у пам’ятниках», «Слово про Осипа Роздольського» та «Біля джерел мови»( книжка-нарис про Антона Залеського); краєзнавчі видання Андрія Залеського «Петро Олійник», «Село на кордоні Волині», «На порозі рідного дому. Підготувала виставку зав бібліотекою Ольга Дзісь.
Спогадами про родину Музичок поділився Андрій Пиріжок, який переконував присутніх у тому, як важливо сьогодні нам пам’ятати про своє генетичне коріння.
Голова сільської ради Олег Луб’янський подякував просвітянам за плідну роботу на терені відродження духовної культури, підкреслив, що перше просвітянське читання – гідний початок у підготовці до відзначення 555-ліття першої писемної згадки про Доброводи.

Галина КУЛЬПА, членкиня «Просвіти», с. Доброводи

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *