Через відсутність туберкуліну на Збаражчині не проведена ревакцинація дітей

В Україні у 1995 р. зареєстрована епідемія туберкульозу і по сьогодні вона невпинно прогресує. За роки епідемії показники захворюваності на туберкульоз та смертності від нього збільшились майже вдвічі. Кількість хворих на туберкульоз складає близько 1,5% населення України. Україна за рівнем захворюваності займає друге місце в Європі, а за рівнем смертності – перше. Щороку на туберкульоз хворіє близько 40 тисяч українців, помирає щорічно понад 12 тисяч.
Туберкульоз-інфекційне захворювання, що викликається бактеріями туберкульозу (паличкою Коха), вражає різні верстви населення, як соціально дезадаптовані групи населення, так і осіб, які живуть в достатку. Туберкульоз спричиняє тривалу тимчасову та стійку втрату працездатності і потребує тривалого лікування та реабілітації. Збудник туберкульозу у більшості випадків потрапляє через дихальні шляхи, виділяється під час кашлю з харкотинням, слиною.
Основними симптомами захворювання не туберкульоз є тривалий (понад 2 тижні) кашель, підвищення температури тіла, біль у грудях, різка втрата ваги тіла, постійна слабкість, підвищена пітливість.
Найбільше ризикують захворіти люди зі зниженим імунітетом, на який впливають нераціональне харчування, шкідливі звички, великі фізичні та психічні навантаження, стрес, погані умови проживання.
Турбує значний відсоток зареєстрованих у 2017р. рецидивуючих та мультирезистентних форм туберкульозу – 7 випадків проти 4 у 2016р.
З початку року ситуація з захворюваності на туберкульоз у районі погіршилась – зареєстровано вперше виявлених 5 випадків активного туберкульозу проти 3 за аналогічний період 2017року, вдвічі зріс відсоток бацилярних форм. Єдиним позитивним моментом є те, що в поточному році туберкульоз серед дітей та підлітків не реєструвався. Єдиним методом ранньої діагностики туберкульозу у дітей віком до 14 років є постановка проб Манту. – Нас, медиків надзвичайно турбує, що торік проби Манту зробили лише 438 дітям з понад 7129, – повідомив лікар-епідеміолог
Збаразького районного лабораторного Відділення Кременецького ММРВ ДУ «ТОЛЦ МОЗ України» Олексій Чванкін. – Причина – відсутність туберкуліну, який повинні закуповувати за кошти місцевих бюджетів. Внаслідок цього не проведена ревакцинація дітей у віці 7 років, яку роблять лише після проб Манту, – наголошує лікар-епідеміолог.
– Де не йдеться про вакцину, ситуація більш втішна, – долучається до розмови районний фтизіатр Галина Смачило.- Торік майже 92% дорослих мешканців Збаражчини пройшли флюорографічне обстеження, завдяки такій масовій і всеохоплюючій діагностиці було виявлено туберкульоз у п’яти осіб. Прикро, що особи з так званої групи ризику, які з огляду на спосіб життя найбільше ризикують захворіти на цю небезпечну хворобу, на жаль, нехтують профілактичними флюорографічними оглядами, – підсумувала районний фтизіатр.

Щоб зупинити та перемогти туберкульоз, усі мають зрозуміти, що без обізнаності населення про цю підступну хворобу боротьба з нею проречена на невдачу.
Обстеження та лікування туберкульозу в Україні безкоштовне. При своєчасному зверненні до лікаря і проведенні повного курсу лікування туберкульоз можна вилікувати, але найкраще запобігти такій небезпечній недузі – повноцінно харчуватися, відмовитися від шкідливих звичок, займатися спортом, загартовуватись та своєчасно один раз на рік проходити флюорографічне обстеження та огляд у лікаря.

Підготувала Оксана МОРГУН

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *