Павлик Свирид – переможець міжнародного фестивалю «Євро Фест 2018»

Місяць тому у нашому часописі ми писали про чергову перемогу юного талановитого музиканта з Вишнівця Павла Свирида, який став лауреатом, отримавши диплом другого ступеня на першому відкритому конкурсі піаністів «На батьківщині Василя Барвінського», що 16-18 березня відбувався в обласній філармонії у Тернополі. Минув місяць, а у вишнівецького соловейка – новий творчий трофей. Цього разу Павло тріумфував як співак, ставши лауреатом І премії у номінації «академічний вокал» на міжнародному конкурсі «Євро Фест 2018», який 13-15 квітня проходив у мистецькій столиці України – Львові.
Участь у міжнародному фестивалі-конкурсі, який відбувався в Львівському палаці культури ім. Гната Хоткевича, взяли більше 300 дітей, які виступали у різних вікових категоріях, презентуючи себе і свої творчі здобутки у різних видах мистецтва – від вокалу та хореографії до художнього читання, естрадних мініатюр та циркових номерів. Наш земляк підготував на конкурс два твори – італійську народну пісню «Фунікулі фунікуля» та українську пісню на слова Івана Франка та музику Анатолія Кос-Анатольського «Ой, ти, дівчино з горіха зерня». За кожну пісню високоповажне журі у складі семи чоловік виставляло свої оцінки. Нашому вишнівецькому соловейкові усі члени журі одноголосно поставили по 10 балів за виконання і першої, і другої пісні. Через різножанровість конкурсу його очолювали аж два голови журі – народні артисти України та професіонали своєї справи – соліст Львівської обласної філармонії, один із перших солістів ВІА «Ватра» легендарного Ігоря Білозіра Мар’ян Шуневич, та режисер-хореограф, керівник «Балету життя» – єдиного колективу, який тричі представляв Україну на «Євробаченні», Ірина Мазур.
Крім диплома, кубка переможця, неймовірно радісних вражень Павлик Свирид отримав подарунковий сертифікат на 1000 євро для поїздки у двотижневий відпочинок цього літа у дитячий творчий табір у Болгарію.
Крім рідних, підтримати Павла Свирида на конкурс прийшла і його вчителька з академічного вокалу, оперна співачка(сопрано), викладачка Львівської Національної музичної академії імені Миколи Лисенка, кандидат мистецтвознавства і філософії, лауреат міжнародних конкурсів Іванна Комаревич. За словами рідних Павлика, із пані Іванною їх звів сам Господь, бо вони вже довший час підшуковували для Павлика викладача, який би займався з ним академічним співом. Із пані Іванною зустрілися випадково, минулого листопада у Кременці, адже відома співачка родом із цього славетного містечка на Волині. Коли Павло вперше переступив поріг її львівського помешкання, розповідає бабуся хлопця пані Юля, він одразу загорівся надзвичайним натхненням та охотою навчатися у пані Іванни. Раз на тиждень батьки вишнівецького соловейка відвозять талановитого нащадка до Львова, де впродовж півтори години з хлопцем займається молода оперна співачка Іванна Комаревич, яка і підбирала репертуар для нього на міжнародний конкурс.
– Бачили б ви, як Павлик чекає того дня, як без вередувань та зволікань дитина встає щоразу о п’ятій ранку, щоб їхати до Львова до улюбленої викладачки вокалу, яким окриленим та щасливим щоразу повертається додому зі Львова і знову з нетерпінням чекає на наступну зустріч, – розповідає бабуся хлопця. Юний вишнівчанин опановує премудрості бельканто з Іванною Комаревич лише п’ять місяців, а вже став переможцем з академічного вокалу на першому у своєму житті міжнародному фестивалі. Цій перемозі і Павлик, і його рідні цілком завдячують педагогічній майстерності Іванни Комаревич, яка не лише за такий короткий проміжок часу зуміла закохати хлопця в академічний спів, а й досягти творчого та мистецького росту його обдарування, зробити його голос та спів виразнішими та сильнішими. Більше того, рідні запевняють, що Павлик відчутно виріс не лише у вокальному плані, й у артистизмі. Після занять з пані Іванною ще донедавна сором’язливий та завжди стриманий Павлик став розкутішим на сцені, впевненішим і в співі, і в рухах, артистичнішим. І ці позитивні зрушення не можуть не тішити. Хочеться побажати Павлу та усім маленьким збаражчанам, щоб поруч з ними завжди були такі батьки, бабусі та дідусі, які б так самовіддано і фанатично вірили у своїх дітей і допомагали їм розвивати їхні таланти та творчі обдарування, як рідні вишнівецького соловейка.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *